רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

גמילה מהתמכרויות

השנים האחרונות נושאות עמן סגנון חיים מהיר – אתו אנשים בוחרים להתמודד בדרכים רבות. בהתאם, אנשים מתמכרים למעשים או חומרים שונים כדי לפצות עצמם על חוסר פנימי, אובדן זהות או דברים אחרים – פיזיים ורגשיים כאחד. גמילה מהתמכרויות באה לסייע למכורים לשבור את התלות שיצרו לעצמם במהלך חייהם. בין אם מדובר בהתמכרות לסיגריות או לסמים, התמכרות לאלכוהול ואפילו התמכרות להימורים – מרכזי גמילה רבים מציעים את שירותיהם ותחומי הידע שלהם כדי לסייע לאנשים להחלים ולשקם את עצמם.

סוגי התמכרויות – והגמילה מהן

ההבנה הכואבת כי אתה מכור היא רגע מכאיב אך קריטי לצורך תחילת העבודה על ההחלמה. כדי להגיע לשלב התפכחות זה נדרשים כוחות רבים. אך לפני זה, רצוי לדעת עם אילו סוגי התמכרויות נפש האדם מתמודדת:

  • התמכרות לסמים – בין אם מדובר בסמים קלים או קשים, אנשים רבים – מבוגרים ובני נוער כאחד – בוחרים לחמוק מהמציאות הקשה דרך עישון סמים. מבוגרים רבים, לדוגמא, מתחילים בשימוש יום יומי במריחואנה כדי להקל על כאב פציעות ספורט, אך במהרה מתמכרים לסם זה. במקרים רבים, הגוף מתרגל לסמים קלים אלו והופך לחסין כלפיהם. מדובר במדרון תלול, והדרך לשימוש בסמים קשים כמו קוקאין או סמי הזיה היא חדה למדי.
  • התמכרות לאלכוהול – רבים מאתנו נהנים לשתות כוס יין אדום בסופו של יום, הרי זה בריא ללב ועוזר לנו להירגע בסיומו של יום עבודה ארוך. עם זאת, ישנם שתיינים רבים הלוקחים זאת צעד אחד קדימה – ושותים עוד ועוד כוס יין, עד שפעולה זו הופכת לכפייתית ומזיקה לבריאות.
  • התמכרות להימורים – בהתחלה, זה מרגיש כמו תחביב: משחק תמים עם מכונות מזל, או משחק קלפים על סכומי כסף שונים עם החבר'ה. במהרה, משחקים "תמימים" אלו הופכים לעניין שבשגרה, וככל שסכומי הכסף עליהם מהמרים עולים – כך גם הריגוש עולה. עם זאת, מכורים להימורים מגלים במהרה כי הכיס שלהם מתרוקן, והחובות מצטברים. בשלב זה, הם ממשיכים להמר כדי לכסות את החוב; מנהג כפייתי שמזין מעגל התמכרות חדש.

מרכזי גמילה רבים מציעים, בהתאם, סיוע פרטני וקבוצתי שיוציא מכורים אלו ממעגל הקסמים המכושף הזה – אל עבר השיקום הנכסף.

גמילה ממעגל הקסמים – אל עבר חיים חדשים

באמצעות ליווי אישי, אבחון המחלה של המכור, ומתן טיפול מתאים – הצוות המיומן של עמותת מעל הסם יסייע לכם להתחיל בחיים חדשים.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

מאמרים נוספים

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים