רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס או גמילה מחשיש היא גמילה הנחשבת כגמילה מסמים קלים. סמים אלו נמצאים בעלייה מתמדת לאורך שנים רבות. אולם, בין אם מדובר בבני נוער או בוגרים, התמכרות לסמים קלים היא תוצאה של תלות מתמשכת בחומרים חיצוניים לצורך הדחקת רגשות ובריחה מהמציאות. אכן, לקנביס חשיבות רפואית ממעלה ראשונה, אך השימוש ברכיבים הפסיכו-אקטיביים שבו מוביל לפיתוח הסמים הממכרים – ובהתאם לכך, להתלהבות מהאופוריה – ותופעות לוואי כאשר היא יורדת.

גמילה מקנאביס תסמינים

המחשבה השגויה ששימוש בסמים קלים כמו קנאביס, מובילה אך ורק לתחושת ריחוף היא שגויה, שכן כאשר תחושת הריחוף המהנה מתפוגגת – עולים תחושות החרדה והדיכאון.

אכן, הסמים הקלים מורכבים, לרוב מצמח הקנביס – שהוא, לכשעצמו, בעל סגולות חיוביות כאלו ואחרות. הקנביס, צמח השייך למשפחת הצמחים הקנביים, הוא בשימוש נרחב לאורך מאות של שנים; שימוש הכולל, בין השאר, ייצור שמן זרעים ואף לצרכים רפואיים. משום שזרעיו אינם מוגדרים כחומר פסיכו-אקטיבי, הקנביס משמש גם כתרופה יחסית בטוחה עבור חולים כרוניים – בין אם שיפור השינה עבור אלו הסובלים מפיברומיאלגיה ובין אם עבור אלו החולים בטרשת נפוצה.

עם זאת, בשנים האחרונות, הדיון בחסרונות בשימוש בקנביס תופס את מרבית הדיון התקשורתי. מה חסרונות אלו כוללים? שימוש קבוע וכבד במריחואנה ובחשיש, מוצרים המבוססים על קנביס, מביאים לכדי החמרה בתסמיני מחלות נפשיות כמו מאניה דפרסיה, פוגמים בכשירות לנהיגה, ואף מגבירים את האפשרות ללקות באירוע לבבי.

ההשלכות הרפואיות והנפשיות שמביאה התלות במריחואנה וחשיש יכולות להוביל גם להשלכות בתחומים אחרים, כמו למשל על הגרעין המשפחתי הקרוב כמו גם על החברים ועל העבודה. בהתאם לכך, כניסה לתהליך גמילה מקנאביס, שבסיומו תלמדו להתנתק מדפוסי ההתמכרות – יסייע לבנות את החיים שלכם מחדש.

להתגבר על דפוסי ההתמכרות לסם

כדי להתגבר על התופעות הקשות של השימוש בקנאביס, חשוב לעבור תהליך גמילה מקנאביס. עם הצוות של עמותת מעל הסם תזכו לליווי רפואי ופסיכיאטרי צמוד, כאשר תהליך השיקום וההחלמה הוא מדורג עם ראייה חיובית לעתיד.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

מאמרים נוספים

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים