רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

התמכרות לסמים

התמכרות לסמים, בין אם הם קלים או קשים, היא אחת המחלות הקשות עמן החברה הישראלית נאצלת להתמודד. השנים האחרונות מביאות איתן, לצד התפתחויות טכנולוגיות וחיי שפע, גם עומסים ולחצים רבים. אנשים רבים, כתוצאה מכך, פונים לסמים כאמצעי שירגיע את תחושת המועקה וימתן את הלחץ. אך כאשר שימוש זה הופך להתמכרות של ממש – יש ביכולתו להוביל לתוצאות הרסניות עבור המכור, משפחתו ומקום עבודתו. בעידודה של סביבה תומכת, חשוב לפנות לחברה שתסייע בתהליך הגמילה מסמים.

הסיבות להתמכרות לסמים

משתמשים בסמים ונדמה לכם שתוכלו להפסיק מתי שתרצו? תחשבו שנית! הסיבות להתמכרות לחומר זה הן רבות, ולמעשה כל אחד בעל פוטנציאל – ברמה כזו או אחרת – להתחיל לפתח תלות בסמים. מה הן הסיבות להתמכרות? נבדוק את חלקן בקצרה:

  1. אנשים רבים מתחילים לצרוך סמים פעמים ספורות, שימוש שנועד להנאה או לצורך הרגעה במצבים מלחיצים – בין אם בגלל העבודה, הלימודים או המשפחה. שימוש מזדמן זה סביר מאוד שיהפוך, בהדרגה, לקבוע. תהליך התמכרות מסוג זה נוצר כתוצאה משינוי פיזיולוגי בגוף, שכן מתעורר דחף קבוע לצריכת סם שיאפשר את תפקודו של המכור לאורך היום. תחושה זו מטעה ביותר, וזאת משום שהמוח מושפע מהסם ומדמה תחושת אופוריה בגוף, אך למעשה מדובר בהתמכרות של ממש.
  2. אין ספק שהסביבה היא אחד הגורמים להתמכרות מכל סוג שהיא, ובמיוחד התמכרות לסמים. במידה ואתם עובדים או לומדים בסביבה בה החשיפה לסמים היא גבוהה – הסיכוי להתחיל ולצרוך סמים הוא גבוה. זמינות הסם מאפשרת את המשך הצריכה של הסם לאורך תקופה ארוכה – ובכך נוצרת התמכרות חסרת שליטה, כמו גם יצירת תלות בגורמים חיצוניים הרסניים למיסוך הלחץ.
  3. אין ספק שגנטיקה לוקחת חלק משמעותי בסיבות להתמכרות לסמים. אם קיימת אצלכם במשפחה היסטוריה של התמכרות בסמים – הסיכוי שאתם תתמכרו לסמים הוא גבוה למדי גם כן, לעומת הסיכוי של אנשים אחרים להתמכר.

לא לאבד תקווה להחלמה

אין ספק שיצירת תלות בסמים היא מקור לבושה, המביאה למודעות לנזק שיצרתם לעצמכם ולאנשים היקרים לכם. משום שהתמכרות היא מחלה כרונית, היא גם דורשת, בהתאם, טיפול עקבי לצד אבחון מקצועי של הבעיה. בעזרת הצוות המקצועי של עמותת מעל הסם, תזכו לאבחון רפואי ופסיכו-סוציאלי מקיף, לצד תכנון תהליך החלמה המותאם אליכם באופן פרטני.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

מאמרים נוספים

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים