רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

מכון גמילה מסמים

מרבית האנשים המתחילים להשתמש בסמים, עושים זאת מתוך מחשבה שהם בשליטה על הסם – ולא להיפך. מכון גמילה מסמים הוא השלב המסמל, יותר מכל, את אובדן השליטה על השימוש בסמים ועל פיתוח התלות בהם. מעגל קסמים זה, בו הגוף מפתח דפוסי התמכרות פיזיולוגיים לסם – בין אם הוא קל או קשה – מביא להשלכות הרסניות על המכור עצמו, כמו גם על הסביבה שלו. כאשר הסמים מקבלים נוכחות מרכזית בחייו של המכור – על חשבון כל השאר, יש לפנות למכון גמילה שיסייע להחזיר לתלם את מסלול החיים שיצא משליטה.

סוגי תלות בסמים – וגמילה מהם

אחד הדברים שחשוב לדעת על התמכרות לסמים הוא שמדובר בתלות פיזית. במילים אחרות, כאשר המכור משתמש באופן קבוע בסמים, הגוף יוצר מולם סבילות ולמעשה מסתגל אליהם. בהתאם, כדי שהמשתמש יוכל להשיב לעצמו את אותה תחושת ריחוף והנאה אליה היה רגיל בעבר, הוא יגביר את כמות השימוש בסם – עובדה המביאה להגברת התלות בסם. כאשר המשתמש מפסיק באופן פתאומי את השימוש בסם, יכולה להופיע תסמונת גמילה, הבאה לידי ביטוי כתופעות לווי פיזיות וגופניות.

היבט נוסף בתלות שהשימוש בסם יוצר, היא התלות הנפשית, והיא באה לידי ביטוי, למשל, בשימוש כפייתי של הסם כדי להגביר את עוצמת החוויה שהסם מעניק ולטשטש את החרדות עמן הנפש נאבקת. ככל שהעוצמה של החרדה מתעצמת, כך המשתמש ימהר לחזור לשימוש בסם – ובכמות גבוהה.

בהתאם לכל זאת, חשוב להדגיש למשפחה הקרובה ולחברים כי אין זו אשמתם בשימוש ההולך וחוזר של יקיריהם בסמים. אין ספק שכוונתם היא טובה, וכי הם מנסים להגיע לליבו של המשתמש – בין אם בדרכים רכות או קשות – אך אין הם אנשי מקצוע, ואין הם יודעים כיצד להתנהל במצב זה באופן מקצועי. לכן, חשוב לבצע את תהליך הגמילה באופן מבוקר והדרגתי – במסגרת אשפוזית מקצועית. בין אם מדובר ביחידות המטפלות בנפגעי סמים מבוגרים, יחידות נוער המטפלות במכורים לסמים, ועוד מרכזים רבים וחשובים – פנו בהקדם לשם קבלת עזרה.

עמותת אל הסם – לא לעבור את הגמילה לבד

בין אם מדובר במשתמש עצמו או במשפחה שלו – אינכם צריכים לעבור את החוויה הקשה הזו לבד. צרו קשר בהקדם עם עמותת מעל הסם לליווי מלא ומיומן בתהליך גמילה – לשלל האוכלוסיות בחברה.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

מאמרים נוספים

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים