רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

  התמכרות לאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול מבטאת הרבה מעבר לתלות במוצרים יום יומיים וזניחים, לכאורה, כדוגמת שוקולד, הטלפון הסלולרי או המחשב. התמכרות בכלל, והתמכרות לאלכוהול בפרט, מבטאת כאב נפשי או פיזי שהמכור מתקשה להתמודד איתם – בניסיון לפתור אותם. הפתרון המהיר, במקרים רבים, הוא שתייה מרובה של אלכוהול. כיצד תדעו אם גם אתם צורכים אלכוהול באופן מוגזם? תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם אתם חייבים לפחות כוס יין אחת או בקבוק בירה – ואפילו יותר כדי להקהות את צרות היום? והאם שתיה זו גורמת ליותר בעיות מאשר שמחה בחייכם?

  התמכרות לאלכוהול: במי היא פוגעת?

  אין ספק שכל יצירת התמכרות שהיא, ובאופן מיוחד התמכרות לאלכוהול, לא רק משפיעה על המכורים אלא גם על הסביבה התומכת שלהם. לרוב, ניתן להסביר את ההתמכרות לאלכוהול כשילוב של מרכיבים שונים ורבים: בין אם מדובר בגנטיקה משפחתית, המשפחה אתה גדלת, וכמובן – החברה במסגרתה בילית את שנותיך הראשונות. לצד סביבה שתיינית, רבים פונים לאלכוהול כתרופת פלא שתפיג את הבדידות, או תשקיט את החרדות והדיכאונות. אך מה קורה בגיל הנעורים עם הלחץ החברתי? נבדוק בקצרה את השימוש באלכוהול בקרב בני הנוער, כמו גם בחתך אוכלוסייה מפתיע: הגיל השלישי.

  שימוש באלכוהול בקרב בני נוער

  שימוש מופרז באלכוהול בקרב בני נוער הוא איננו תופעה חדשה בכלל. מדוע הם נמשכים למוצר ממכר זה, הרבה לפני שהם מגיעים לגיל המותר לשתייה? חלקם יגדירו זאת כסיפוק יצר הסקרנות. אלכוהול מהווה עבור נערים רבים דבר חדש ומלהיב, דרכו הם יוכלו לבדוק את הגבולות שלהם ולהרגיש "מבוגרים". עם זאת, בני נוער רבים מושפעים מלחץ חברתי, ומתחילים לשתות כדי להדביק פערים – ובסוף מתמכרים לכך, ומתקשים להפסיק לשתות.

  שימוש באלכוהול בקרב הגיל השלישי

  ייתכן וזה יפתיע רבים מכם, אך תופעת השימוש – וההתמכרות – לאלכוהול בקרב גיל הזהב הוא נרחב למדי. מרביתנו מודעים לכך שההשתייכות לקבוצת הגיל השלישי מביאה עמה שינויים דרסטיים שקשה עבור רבים מהם להתמודד איתם. בין אם מדובר באובדן בן זוג אהוב או פרישה ממקום עבודה בו השקעת את מרבית שנות חייך – מבוגרים רבים פונים לאלכוהול כדי לנסות ולהתמודד עם האובדן והחוסר.

  להתגבר על הכאב – עם עזרה מקצועית

  בין אם מדובר בנוער רגיש ומושפע, ובין אם מדובר במבוגרים בודדים וכאובים – אל תנסו להתמודד עם העולם לבד. עמותת מעל הסם תסייע לשלל הקבוצות בחברה ואף לאנשים פרטיים המכורים לשתיית אלכוהול להתגבר על כך בעזרת מוסד גמילה מאלכוהול שילווה ויתמוך בדרך להחלמה מלאה.

  מחפשים את הפתרון להתמכרות?

  תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

   כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

   מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

   1
   צוות רפואי
   צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
   2
   אחים ואחיות 24 שעות
   הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
   3
   רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול
   רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
   4
   אנחנו מדברים בכל השפות
   אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

   גמילה מאלכוהול נוספים

   מידע נוסף בנושא

   סימפטומים של התמכרות לאלכוהול

   אלכוהול נמצא כמעט בכל בית, נגיש ואף משמש לקידוש, אבל התמכרות לאלכוהול היא תוצאה של שימוש כרוני ומוגזם. מכון רנסנס ויקטוריה מטפל בהתמכרות ובבעיות הרגשיות שמביאות את האדם לפנות לחומרים ממכרים, שרק נדמה לאדם שעוזרים לו. האלכוהוליזם אינו מתייחס לסוג מסוים של שתייה חריפה, אלא לתחושה שהיא גורמת לאדם, שחש שאינו יכול להתמודד בלעדיה. אלכוהוליסטים נוהגים לומר שהם "מטביעים את יגונם בשתייה", והצורך הזה הוא מעגל קסמים שקשה לצאת ממנו. מכון גמילה רנסאנס-ויקטוריה לטיפול בהתמכרויות מאפשר למצוא את האיזון ולצאת לדרך חדשה בעזרת צוות מקצועי ומיומן. יש תקווה לטיפול בהתמכרות, והצעד הראשון הוא להכיר בבעיה ולרצות לפתור אותה. אנחנו מאפשרים את הסביבה התומכת, הצוות הטיפולי והניסיון המוכח של שנים.

    

   התמכרות אינה מתרחשת פתאום, היא הדרגתית ובעלת מאפיינים של הידרדרות. על מנת לסייע לאדם המכור לשקם את חייו, השלב הראשון לקראת טיפול בהתמכרות לאלכוהול הוא לזהות אותה. הנה כמה נקודות להתייחסות:

   • שתייה מרובה ויום-יומית.
   • הסתרה של הרגל השתייה.
   • שינויים במראה החיצוני – הזנחה, השמנה או הרזיה.
   • ריח גוף חריג וריח אלכוהול מהפה.
   • מצב רוח דיכאוני, התבודדות, אפתיות לסביבה, עצבנות.
   • שינויים בכושר השיפוט.
   • שינויים ביכולת המוטורית.

   טיפול בהתמכרות לאלכוהול

   אנו במכון רנסאנס-ויקטוריה מאמינים שניתן למצוא לכל מטופל את הדרך הייחודית המותאמת כדי להצליח בתהליך הגמילה. התמכרות לאלכוהול היא בעיה הדורשת טיפול לפני שהמצב הופך קשה יותר או מסוכן לאדם ולסביבתו. מכון גמילה מאלכוהול מאפשר למטופלים סביבה ניטרלית ומרגיעה, טיפול אישי וקבוצתי עם מיטב אנשי המקצוע בתחום. אדם המכור לאלכוהול, שרגיל היה לחוש בדידות ושאף אחד לא מבין אותו, מוצא לפתע אנשים שמבינים ואף נמצאים במצבו. התמיכה הנפשית וטיפול ביכולת לעבד את המציאות בלי אלכוהול הם תהליך שנעשה בהדרגה. בטיפול אנו מתייחסים למכלול צרכיו של המטופל, למאפייני חייו ולשגרת יומו ולא רק לשימוש באלכוהול. ההבנה היא שרק טיפול כוללני יביא את המטופל לצאת ממעגל ההתמכרות אל חיים חדשים. בואו להתרשם מהמקום ומשיטות הטיפול שאנו מציעים במכון רנסאנס-ויקטוריה הוותיק, המתמחה בטיפול בכל סוגי ההתמכרויות.

   בעיית התמכרות לאלכוהול

   על-פי הערכות משרד הבריאות, 1 מכל 100 ישראלים סובל מאלכוהוליזם – כלומר צריכת אלכוהול שאינה נשלטת ושעלולה להוביל לנזקים חמורים. ההתמכרות נובעת מסיבות פסיכולוגיות, ובפרט עלולה להיווצר עקב לחץ נפשי, וגם לסביבה ולגנטיקה יש השפעה בלתי מבוטלת על הסיכוי להידרדר לשתייה מופרזת. לא תמיד קל לזהות התמכרות לאלכוהול, אבל ישנם כמה תמרורי אזהרה משמעותיים: שתייה בסתר, רגשות אשם לאחר צריכת אלכוהול, סבילות הולכת וגדלה ואיתה הצורך לשתות יותר ויותר כדי להגיע להשפעה המבוקשת, ועוד. מרכז רנסאנס ויקטוריה מציע תהליכי גמילה מאלכוהול, כולל באשפוז מלא, ובשיעורי הצלחה גבוהים במיוחד.

   הנזקים שגורמת התמכרות לאלכוהול

   • ירידה בביצועים הקוגניטיביים – ובפרט פגיעה בלתי הפיכה בזיכרון.
   • מחלות הקשורות לכבד – כולל שחמת הכבד שעלולה להוביל למוות.
   • פגיעה בקיבה ובוושט – לרבות סיכון מוגבר ללקות בסרטן הקיבה או בסרטן הוושט.
   • קושי לתפקד בעבודה – עד כדי סכנת פיטורין והדרדרות כלכלית.
   • שיבוש מערכות יחסים – כולל אלה הקרובות והמשמעותיות ביותר לאדם: עם בן/בת זוג, עם ההורים ועם הילדים.
   • נטייה מוגברת לאלימות – תחושת השחרור שמייצר האלכוהול עלולה להפוך בקלות להתנהגות חסרת אחריות.
   • גרימת תאונות דרכים קשות – מאחר שעצם שתיית האלכוהול הינה חוקית, ואף מקובלת, ולמרות המודעות לסיכון הטמון בשילוב של שתייה ונהיגה, תאונות דרכים רבות נגרמות מדי שנה עקב שכרות.
   • תופעות לוואי שהולכות ומחמירות – עקב הסבילות ההולכת וגדלה, והגדלת מינוני השתייה, גם תופעות הלוואי ובהן בחילות, הקאות, כאבי ראש ועוד, עלולות להחמיר.

   אלכוהוליזם טיפול משולב בהתמכרות הקשה

   התמכרות לאלכוהול מחייבת טיפול משולב, בהשגחת אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. במרכז רנסאנס ויקטוריה מושם דגש רב הן על הפן הפיזי כדי להבטיח ניקוי יסודי של הגוף מהאלכוהול וניתוק התלות, והן על הפן הנפשי שכאמור הוא זה שמלכתחילה יצר את ההתמכרות.

   בנוסף מוקדשת תשומת לב לשיקום מערכת היחסים הבין אישיות החשובות של המטופל. במידת הצורך מושט סיוע במציאת תעסוקה נכונה לאדם, ובכל מקרה מובטח ליווי צמוד לאורך כל הדרך. ישנן מספר דרכים להוציא לפועל תוכניות גמילה, והבחירה ביניהן היא על סמך אבחון המצב הקיים והערכת מידת הקושי בהפסקת צריכת האלכוהול. בזכות התכנון המושכל והיישום המוקפד אחוזי ההצלחה גבוהים במיוחד, והמטופלים שלנו עולים על הנתיב הנכון להם ונשארים עליו במשך שנים רבות.

   חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים

    נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
    תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך
    קירבה משפחתית:
    הורהאח/ותבן/ת זוגמכר/ההמטופל/תאחר
    סוג ההתמכרות:
    סמיםאלכוהולתרופותהימורים
    מקום מגורים:
    גורם מממן:
    פרטיציבורי
    ספרו לנו אודות המטופל/ת: