רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

  שלבי גמילה מסמים

  התמכרות לסמים היא אחת ההתמכרויות הקשות יותר שקיימות. המכור מאבד כל רצון לבצע כל פעילות אחרת, והוא חי אך ורק למען הסם. מרכז הגמילה הרפואי רנסאנס-ויקטוריה, מציע תהליכי גמילה מסמים המסייעים למכורים לחזור לחיים עצמאיים ולנהל חיי שגרה מלאי פעילות. במרכז, פועלים אנשי מקצוע מנוסים המסייעים למכורים לחזור למוטב.

  שלבי גמילה מסמים שחשוב להכיר

  מספר שלבי גמילה מסמים משתנים ממכור אחד למשנהו, ומותאמים לכל מקרה בנפרד. אלה שלושה מבין השלבים העיקריים שכדאי להכיר:

  • הגמילה הפיזית – זהו השלב הראשון שעוברים המכורים. גמילה זו נעשית בפיקוח רפואי ומטרתה היא להרגיל את הגוף לחיות ללא סמים. תהליך זה אינו פשוט, והוא מלווה בכאבים פיזיים ונפשיים עד שהנגמל מתרגל לחיות ללא הסם. בסיום שלב זה חשוב לא להפסיק את תהליך הגמילה. אחרת, הנגמל עלול לחזור לסורו במהירות.
  • התאוששות – זהו השלב שבו מתחיל הנגמל לחיות את חייו ללא הסם בהשגחה צמודה. מצד אחד, הוא להוט להתחיל לחיות את חייו מחדש ולהתנסות בחוויות, תחביבים ותעסוקה – דברים שנמנעו ממנו בהשפעת הסם. מצד שני, גם רגשות העבר עלולות לרדוף את הנגמל, זיכרונות מן העבר ותחושות של ריקנות. בשלב זה על הנגמל ללמוד לנהל את רגשותיו והתנהגותו בצורה נכונה.
  • שיקום החיים – בשלב זה על הנגמל להתחיל לשקם את חייו ולהראות לסביבתו שהוא השתנה ויכול לחיות ללא הסם. פעמים רבות מדובר בשיקום היחסים עם בני המשפחה – בני זוג, אחים או הורים, לצד שיקום חברתי. על המטופל ללמוד לרכוש חברים מחדש, לחדש את קשריו עם חברים ישנים שתמכו בו ולעסוק בפעילויות חברתיות שונות כמו טיולים או ספורט אתגרי. סוג שיקום נוסף הוא השיקום התעסוקתי שבמהלכו רוכש הנגמל מקצוע או מוצא עבודה חדשה.

  איך נראים החיים לפני?

  לפני מעבר שלבי גמילה מסמים, חייו של המכור מורכבים בעיקר מצריכה ממושכת של סמים ותסמינים המלווים לצריכה זו. כך, מבין סימני ההתמכרות לסמים שהם הנפוצים יותר אפשר להזכיר תסמיני דיכאון וחרדה, התגוננות כרונית, גניבת כסף, התחברות לאנשים מפוקפקים, התקפי פאניקה, חוסר ריכוז והפרעות קשב וריכוז, הימנעות מפני ביצוע התחייבויות שונות ועוד.

  מחפשים את הפתרון להתמכרות?

  תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

   כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

   מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

   1
   צוות רפואי
   צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
   2
   אחים ואחיות 24 שעות
   הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
   3
   רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול
   רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
   4
   אנחנו מדברים בכל השפות
   אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

   גמילה מסמים נוספים

   חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים

    נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
    תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך
    קירבה משפחתית:
    הורהאח/ותבן/ת זוגמכר/ההמטופל/תאחר
    סוג ההתמכרות:
    סמיםאלכוהולתרופותהימורים
    מקום מגורים:
    גורם מממן:
    פרטיציבורי
    ספרו לנו אודות המטופל/ת: