גמילה מקריסטל

קריסטל הינו שם המוכר לסם הנקרא מתאמפטמין, המשפיע בצורה שלילית על המערכת העצבים. סם זה נמצא בקטגוריות הקשים ומסוכנים ביותר, עם קוקאין והרואין והינו ממכר ביותר. אופן השימוש הנפוץ בו ביותר הינו בליעה, הזרקה או בצורה נפוצה יותר, עישון. קריסטל גורם לנזקים רבים עבור גוף ונפש האדם, ומכאן נובעת חשיבות הגמילה מקריסטל בהקדם. רנסאנס-ויקטוריה הינו מרכז בריאות המתמחה בגמילה מסמים קשים, קלים ואלכוהול. המחלקה אשפוזית כוללת צוות מקצועי המעניק את כל השירותים וטיפולים הנדרשים במהלך הגמילה.

שיטות הגמילה מקריסטל

הגמילה מקריסטל הינה תהליך ארוך וקשה הכולל שלבים שונים שיהיה על המכור לעבור. התסמינים של תהליך גמילה עשויים לכלול אדישות, דיכאון עמוק, תחושת חוסר שליטה וחוסר אנרגיה. קיימות שיטות שונות לגמילה מקריסטל, יחד עם זאת ישנו צורך במוטיבציה ורצון של המטופל על מנת להצליח. אלו הן השיטות הגמילה המוכרות ביותר:

 • השיטה הטובה ביותר כוללת טיפולים ושירותים שונים של מרכזי גמילה מקצועיים. מכוון שהתמכרות זו הינה קשה, מומלץ לבחור במכון גמילה אשר מעניק שירות של אשפוז מלא. כך ניתן יהיה לטפל במכור בצורה מבוקרת, צמודה ויעילה וכך להגדיל את הסיכויים לגמילה מוצלחת. מרכזי גמילה כוללים צוות רפואי ופסיכולוגי אשר יספק את המענה המתאים בעבור צרכיהם של המטופלים.
 • ניתן לטפל בהתמכרות זו באמצעות טיפול תרופתי, זאת על מנת להקל על כאבים אשר נגרמים בתור תסמיני גמילה מקריסטל.
 • על מנת להעניק לגוף ולנפש אורח חיים בריא וטוב יותר, ניתן לשלב את טיפולי הגמילה עם פעילויות גופנית ותזונה נכונה.
 • לסיום, הנגמל צריך להמשיך את הגמילה ולהגיע למפגשים בקבוצות תמיכה. קבוצות אלו יסייעו מבחינה נפשית להישאר נקיים מסמים לאורך השנים. ניתן לדבר על התהליך אשר הנגמל עבר ולהכיר נגמלים שעברו תהליך דומה.

גמילה מקריסטל

כיצד מגיעים למרכז גמילה להתמכרויות?

על פי החוק, כל אדם אשר מעל גיל 18 הסובל מהתמכרות, יכול להגיע למכון גמילה על מנת לקבל את הטיפול המתאים לו. מומלץ לבחור במרכז עם ניסיון, רישיון ממשרד הבריאות, צוות מקצועי והמלצות רבות. גמילה מקריסטל היא אמנם תהליך מורכב אך בשילוב מוטיבציה וטיפולים נכונים ניתן להגיע להצלחת התהליך.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם

קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל

גמילה מקריסטל – למנוע את הנזקים

סם הקריסטל, כמו סמים קשים אחרים, משמש במקורו לצרכים רפואיים שונים כמו דיכוי תיאבון והיפראקטיביות, בדומה להשפעה של ריטלין, אך צריכתו האסורה כסם הפכה נפוצה. השפעת הסם ארוכה יחסית לסמים אחרים ויכולה להימשך מספר שעות. תהליך ייצורו הכימי מתבצע במעבדות בלתי חוקיות ומופק מחומרים זמינים, דבר שהופך את השימוש בו לשכיח. קריסטל הוא סם ממכר ביותר, אפילו מההתנסות הראשונה. הסם גורם למשתמש להרגיש עלייה בחשק המיני, אנרגיה, ערנות, תחושת ביטחון עצמי ואופוריה לזמן ההשפעה – כאשר לאחריו יש צניחה לדיכאון ועייפות. גמילה מקריסטל במהירות האפשרית היא בעלת חשיבות רבה, שכן הנזקים הנגרמים לגוף עקב השימוש חמורים ואף מסוכנים. מכון גמילה רנסאנס-ויקטוריה מטפל בהתמכרויות לסמים, עם צוות מקצועי ומנוסה באווירה נעימה.

גמילה מקריסטל - לעצור את הנזקים בזמן

כל אדם שניסה להיגמל מהתמכרות כלשהי מכיר את הקושי לעשות זאת. צריך להגיע להבנה שלהפסיק את השימוש באופן עצמאי הוא כנראה בלתי אפשרי – ונדרשת התערבות חיצונית כדי להצליח. התודעה של מכורים לקריסטל סופגת נזקים קשים עקב השימוש, ויש צורך להיגמל ולהציל את החיים לפני שיהיה מאוחר מדי. גמילה מקריסטל היא אחת הפעולות המורכבות ורבים נמנעים מהתהליך מחשש שלא יעמדו בו. ההחלטה להתמודד אחת ולתמיד ובכך גם להציל את החיים דורשת החלטה ואשפוז במוסד גמילה איכותי ומקצועי, שייתן את המענה הכולל במקום אחד. מכון גמילה רנסאנס-ויקטוריה הוא המקום לעבור תהליך גמילה בהשגחה רפואית ובאווירה ביתית. לקבלת ייעוץ לגמילה מהתמכרות פנו אלינו לרנסאנס-ויקטוריה.

תסמונת גמילה מקנאביס

הקריסטל גורם לנזקים גופניים ונפשיים חמורים. מלבד ההשפעה המעוררת וה"היי" בזמן השימוש, יש את הנזק המצטבר עקב השימוש:
 • נזק לכליות, לכבד, לריאות, לכלי דם, עלול לגרום אף להתקף לב.
 • הרס של השיניים והחניכיים.
 • ירידה בתיאבון, במשקל ותת תזונה.
 • עלייה בדופק, בלחץ הדם ובחום הגוף.
 • אישונים מורחבים.
 • חוסר שינה.
 • עצבנות, אי-שקט, איבוד שליטה, אלימות.
 • פחד וחרדה, פרנויה והזיות, דיכאון.
 • בלבול, ירידה בזיכרון.
 • בחילות ושלשולים.
 • עוויתות, חריקת שיניים, גירוד בלתי פוסק בעור.

גמילה מקריסטל מת

קריסטל - או בשמו הרשמי מתאמפטמין (ובקיצור המקובל, מת') - הוא סם ממכר מאוד ובעל השפעה מזיקה חמורה במיוחד. בהתאם גמילה מקריסטל כרוכה בתופעות לוואי קשות ובאופן כללי מהווה אתגר מורכב. ההשפעה של הסם, שנצרך בעיקר בעישון אבל גם בהסנפה או הזרקה, כוללת מרץ רב, עלייה בביטחון העצמי ואפילו אופוריה לפרק זמן ארוך יחסית מצד אחד, ומצד שני גם דופק מואץ, עצבנות, חרדות, הזיות, פרנויה, ירידה מתמשכת במשקל הגוף, דיכאון, שלשולים, נזקים מצטברים לריאות, לכליות, לכבד ולכלי דם, ואפילו סכנת שבץ מוחי ומוות. חשוב להדגיש שאחוזי ההצלחה של הגמילה מסם אכזרי זה אינם גבוהים, ולכן ישנה חשיבות רבה במיוחד לבחירה מושכלת של המרכז שבו יתבצע התהליך. במרכז רסאנס ויקטוריה תמצאו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ, עם ניסיון רב בגמילה ממת', ובהתאם סיכוי טוב יותר לשנות את מסלול החיים לטווח ארוך.

תהליך גמילה מקריסטל

גמילה מקריסטל היא כאמור אחד האתגרים היותר מורכבים עבור כל אדם, וגם מבחינת מרכז לגמילה מסמים. במרכז רנסאנס ויקטוריה מתבצע ראשית כל אבחון יסודי ומעמיק, שמאפשר לבנות תוכנית גמילה בהתאמה אישית, כולל התייחסות לאספקטים כמו תזונה, אינטראקציות בין-אישיות, פעילות גופנית, תעסוקה ועוד - כל מה שנדרש כדי ליצור בסיס איתן לחיים חדשים באופן כללי. בדרך זו האדם יוצא לדרך החדשה כשהוא לא "רק" נקי פיזית אלא גם מצויד ביכולות שיאפשרו לצלוח מהמורות שונות לאורך הדרך. הצוות המיומן שולט במספר שפות ובהן אנגלית, רוסית, ערבית וצרפתית, והתנאים במקום תורמים גם הם לאפקטיביות התהליך ולשינוי המשמעותי והיציב.

המאפיינים המרכזיים של גמילה מקריסטל

 • תסמיני גמילה חמורים - ובהם היעדר אנרגיה, אפתיות, דיכאון של ממש וכמיהה עזה לקריסטל. גמילה בתנאי אשפוז מלא ותשומת לב מרבית מסביב לשעון יכולים לנטרל את הכמיהה ולאפשר לגוף להתנקות ולנתק את התלות במת'.
 • תמיכה תרופתית - במידת הצורך יינתן למטופל טיפול תרופתי על-מנת לסייע בתהליך הניקוי של הגוף.
 • מפגשים קבוצתיים - במטרה לספק השראה ובסיס להעצמה לכל אחד מחברי הקבוצה שמתמודדת עם אותן תופעות ואותן מצוקות.
 • טיפול רגשי - על-מנת לא לחזור למצבים שהובילו להתחלת השימוש בקריסטל בלי כלים מתאימים להתמודד איתם ולהימנע מהשימוש בסם.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך