רנסנס-ויקטוריה – מרכז גמילה

מחלקת אשפוזית לנפגעי סמים

במחלקת אשפוזית לנפגעי סמים ישנה יכולת לקבל בו זמנית עד 25 מטופלים. במחלקה עובד צוות מקצועי של רופא-פסיכיאטר, רופא כללי, עובדת סוציאלית, 5 אחיות ומדריכים חברתיים

המחלקה האשפוזית לטיפול בנפגעי אלכוהול המחלקה האשפוזית לטיפול בנפגעי אלכוהול הינה אשפוזית היחידה בישראל בעלת רשיון משרד הבריאות לטיפול באלכוהול. אשפוזית נפתחה לאחר שעמותת מעל הסם זכתה במכרז של משרד הבריאות.

לאשפוזית שלנו מופנים מטופלים מכל חלקי הארץ וממגוון גורמים כגון: שירותי רווחה, מוסדות בריאות, שירותי מבחן ומשפט, עמותות, ארגונים וגורמים פרטיים.

הטיפול הניתן במקום מתבסס על טיפול תרופתי ועל שיטות ייחודיות של פסיכותרפיה, קבוצות טיפוליות וקבוצות לעזרה עצמית. על מנת לתת טיפול יעיל ביותר ואישי ביותר לכל מטופל, צוות המקום עוקב באופן הדוק אחר כל מטופל, ובהתאם לכך, מוצא את המינון המתאים ביותר והגישה הנכונה והיעילה, כך שלאף מטופל באשפוזית לא יחסר פרט זה או אחר.

חשוב מאוד לעקוב אחר כל מטופל, כי הרי ידוע שכל אדם מתקדם באופן שונה מהאחר ומה שמתאים למטופל אחד, לא בהכרח יכול להיות נכון בשביל מטופל אחר.

לכן, הצוות המקצועי של המקום הינו בעל ניסיון של שנים רבות ויודע להבחין בדיוק מהם צרכי המטופלים בכל שלב ולהתאים להם תוכנית טיפולית.

כמובן, שהמקום חי ונושם ופעימה אחת בין הצוות המקצועי לבין המטופלים וכל אלה עומדים בדרישות הברורות של המקום.

הצוות נוהג לפי כללים התנהגות ברורים של הקוד האתי של האשפוזית, אשר נוסחו בהתאם לייחודיות של המקום. כבוד הדדי, הקשבה, גבולות ברורים בין הצוות למטופלים  עזרה אין סופית והבנה עמוקה. כל אלה ועוד הם ערכים שמאפיינים את הצוות. אנשי הצוות עומדים בכל הדרישות המקצועיות המחמירות של משרד הבריאות לעבודה במקומות בסוג זה כמו כן, כל איש צוות נבחר בקפידה רבה על מנת לתת למטופלים את הטיפול האיכותי ביותר, הן במישור המקצועי והן במישור האישי.

טיפול וגמילה מסמים מתבסס ברובו על אותם עקרונות טיפול כמו הטיפול בנפגעי סמים, אך, עם זאת, ישנם הבדלים מאחר ואוכלוסיות המטופלים הינן שונות אלכוהוליסטים הם בדרך כלל, אנשים מעל גיל 40, בעלי מקצוע ומעמד סוציו-אקונומי גבוה יותר מאשר נפגעי סמים, שהם אנשים, בדרך כלל, מתחת לגיל 40 ובעלי מעמד סוציו-אקונומי נמוך.

למרות שבעיית ההתמכרות היא המכנה המשותף לכל המטופלים, חשוב מאוד לנקוט בגישה נכונה כלפי כל אדם מכור בפני עצמו – גישה שמתאימה לאדם הסובל מהתמכרות לאלכוהול לא תהיה זהה לגישה שנוקטים בה בטיפול עם אדם המכור לסמים

אשפוזית רנסאנס – ויקטוריה

באשפוזית רנסאנס-ויקטוריה, נוקטים בגישה מקצועית קלינית לבעיית התמכרות, ולא רק מתבססים על עבודה “רוחנית” בשיטת 12 צעדים

טיפול בהתמכרות חייב לשלב בתוכו גישה כוללת של טיפול תרופתי, קליני (רפואי) ו”רוחני טיפול על ידי פסיכיאטרים – מומחים ופסיכולוגים הוא חלק בלתי נפרד מטיפול באשפוזית רנסאנס – ויקטוריה. יסודות חזקים ואבחון מדויק של הבעיה הם ערובה לטיפול מוצלח במוסד גמילה רנסאנס – ויקטוריה.

באשפוזית עובד צוות מקצועי, בעל ניסיון של שנים רבות, המורכב מרופא-פסיכיאטר, רופא כללי, עובדת סוציאלית ומדריכים חברתיים, שעברו הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז, ונותנים מענה מקצועי, בין היתר גם על סמך ניסיונם האישי.

למה הכוונה על סמך ניסיונם האישי?

כל המדריכים שעובדים במרכז הגמילה (אלכוהול, סמים) הינם מכורים נקיים, אשר עברו תהליך גמילה ושיקום בעצמם, וכאמור, רכשו השכלה והכשרה בקורסים מיוחדים מחלקת תושבי חוץ של מרכז הגמילה רנסאנס, הינו פרויקט ייחודי, אשר מאפשר לתושבי חו”ל, שאינם אזרחי מדינת ישראל, לעבור טיפול וגמילה מסמים ואלכוהול בתנאי אשפוז.

הטיפול לתושבי חו”ל ניתן בכמה שפות. ייחודיותו של הפרויקט, שמעבר לשיקום פסיכולוגי אדם יכול לעבור גם טיפול תרופתי, וכל זאת תחת השגחתם של רופאים בכירים וצוות מקצועי.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך