תופעת הקריז

נוהגים להשתמש בסוגי סמים שונים? היום יש מספר לא מבוטל של אנשים שמשתמשים בסמים בארץ, כמעט בכל הסוגים: מריחואנה, קוקאין, הרואין, נייס גאי ועוד. לכל סם יש השפעה אחרת על הגוף, והשילוב של כולם יחד יכול להשפיע בצורה הדרגתית ולעיתים אף חדה על ההתנהגות שלכם, על הדפוסים, דרכי החשיבה, האמונות, התפיסות ועוד. מכירים את התחושה? לעיתים אין סממנים מקדימים להתמכרות לסמים, אך רק כאשר הגוף קורס ומאותת לנו שהוא צריך הפסקה – זה יכול לקרות כאשר אתם מנסים לבצע פעולה מסוימת והיא לא מצליחה לכם כמו בפעמים הקודמות. כאן אתם תוכלו להבחין שישי צורך בטיפול גמילה מסמים, כדי למנוע התדרדרות משמעותית בהמשך. מרכז גמילה מסמים ואלכוהול “רנסאנס – ויקטוריה” יכול לסייע לכם להיגמל מסמים ובעזרת אנשי המקצוע, להתאים לכם את סוג הטיפול הרלוונטי.

לא מעט אנשים חוששים להתחיל גמילה מסמים בשל תופעת הקריז. מה המשמעות שלה? איך היא קורית? והאם אפשר למנוע אותה? תופעת הקריז היא תופעה שמתרחשת מיד אחרי הפסקת השימוש בסמים. כלומר, מהרגע שהגוף מתחיל להתנקות, הוא מרגיש במחסור, וכדי למלא את המחסור הוא מאותת לגוף שיש לו צורך. דרך האיתות שלו היא באמצעות הקריז – עצבים, תחושת רעידות, צמרמורות, כאבי ראש, רעב מוגבר ועוד. אצל כל משתמש התופעות יהיו שונות, אך חשוב להכיר שישנם תופעות מהסוג הזה שמגיעות לרוב בזמן הפסקת השימוש. ניתן למנוע את תופעת הקריז כאשר מבצעים את הגמילה בהדרגה, אך שוב. כל גוף מגיב שונה להפסקת סמים, יכול להיות שאדם יבצע הפסקה הדרגתית ועדיין ירגיש את תחושת הקריז. תלוי כמה שנים הוא השתמש, באילו חומרים וכמה הגוף התרגל.

 

איך תגמלו נכון?

גמילה מסמים מצריכה תהליך וטיפול. כדי שתוכלו להיכנס למסע על הצד הטוב ביותר, עליכם לברר על מרכזי הגמילה השונים ולהגיע לייעוץ ראשוני. אחריו הם יתאימו עבורכם את סוג הטיפול ויעזרו לכם לעבור שלב אחר שלב בהתאם לגוף שלכם.

לסיכום, מרכז גמילה מסמים ואלכוהול “רנסאנס – ויקטוריה” הינו מוסד גמילה גדול, עם וותק, ניסיון ומוניטין. הצוות המקצועי מלווה נשים וגברים בתהליכי גמילה ומסייע להם לעבור אותם בהצלחה.

 

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך