גמילה ממריחואנה / גמילה מקנאביס

מריחואנה הינה סם אשר מיוצר מצמח הקנביס, זהו הסם נפוץ מאוד בשנים האחרונות.

אופן הצריכה שלו הוא לרוב בדרכי עישון ובשילובו עם מוצרי מזון שונים. אמנם המריחואנה נחשבת לסם קל, אך היא נכנסת במהירות רבה לגוף ובעלת השפעה מהירה וחזקה, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי.

שימוש באופן קבוע של סם זה, גורם להתמכרות נפשית למריחואנה.

תהליכי גמילה ממריחואנה או בשמה השני, גמילה מקנאביס, כוללים שלבים אשר ניתן לבצע במרכזי גמילה. המרכז רפואי, רנסאנס – ויקטוריה מעניקה טיפולים על מנת להגיע להצלחת גמילה מסמים קלים כמו מריחואנה או מסמים קשים ואלכוהול.

גמילה ממריחואנה

אילו שיטות גמילה ממריחואנה קיימות?

מרכזי גמילה מעניקים טיפולים עבור אנשים אשר התמכרו בצורה קשה או קלה לסמים, אלכוהול והתמכרויות אחרות.

שימוש במריחואנה עשוי להוביל להתמכרות נפשית ורגשית קשה, ולהביא לחוסר רצון להתמודד עם המציאות כפי שהיא.

מסיבה זו יש לטפל בתופעה זו על ידי צוות מקצועית ומומחית בתחום זה.

על מנת להבין את נושא זה, ניתן לברר מהן השיטות גמילה מקנאביס (מריחואנה):

 • ראשית, מרכז גמילה מרחיק את המריחואנה מהמטופל והוא אינו יכול להשתמש בחומר זה כלל. שלב זה מאפשר למטופל להיגמל מהרצון והדחף למצוא חומר זה על מנת ולהשתמש בו. בנוסף לכך, שיטה זו מאפשרת למטופל לשנות את אורח חייו ולהתחיל חיים בריאים וטובים יותר.
 • שנית, המטופל מקבל שירותים של צוות פסיכולוגי על מנת להחזיר לעצמו את הביטחון העצמי. הנגמל צריך למצוא מטרות בחיים ולומד להתמודד עם קשיים של החיים בלי מריחואנה. בנוסף, שלב זה מאפשר לקבל תמיכה מהמשפחה, חברים וכך להמשיך בדרך נקייה מסם.
 • לבסוף, הנגמל צריך להמשיך את עבודתו באמצעות קבוצות תמיכה, על מנת להישאר נקי לאורך השנים.

בחירת מרכז גמילה

בחירת מרכז גמילה לצורך גמילה מקנאביס הינה החלטה חשובה מכוון שחלק גדול מהצלחת תהליך הגמילה תלוי במקצועיות המכון.

על מנת לבחור נכון, יש לבחור מרכז רפואי לגמילה לצורך גמילה ממריחואנה המתמחה הן בגמילה מסמים קלים והן בגמילה מסמים קשים וקיבל המלצות על עבודתו.

זכרו לוודא כי המקום מעסיק צוות מקצועי ומנוסה אשר כולל פסיכולוגיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ורופאים כללים.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם

קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל

גמילה ממריחואנה – כיצד משפיע הסם על הגוף?

גמילה ממריחואנה היא גמילה לכל דבר. למרות העובדה שהשימוש בסם, הנחשב קל, רווח ונמצא בעלייה, זהו חומר ממכר המשנה את ההתנהגות והתודעה. מריחואנה, הידועה גם כגראס, מופקת מצמח הקנאביס. בעבר הוא נועד לצרכים רפואיים וטקסים דתיים, ובהמשך החל השימוש בו במפגשים חברתיים. השימוש בו נעשה בעיקר באמצעות עישון בסיגריה או בבקבוק (באנג) או בתוך מאכלים כמו עוגות (חשיש), והוא נחשב לסם הנפוץ בעולם. צעירים רבים אחרי צבא שנוסעים לטיול הגדול במזרח או בדרום אמריקה משתמשים בסוגים שונים של סמים כחלק מהתנסויות ורצון "להשתחרר". הבעיה מתחילה כשהשימוש הופך לצורך יום-יומי במטרה לערפל את ההתמודדות עם המציאות, ולא מצליחים לנהל שגרת חיים שלא כוללת את הסם. לשם קבלת ייעוץ וטיפול בהתמכרות, צרו קשר עם מרכז רנסאנס-ויקטוריה.

ליווי בדרך להצלחה בגמילה ממריחואנה

אנשים לפעמים מקלים ראש כשמדובר בסמים המוגדרים "קלים". זה מתחיל בבילוי חברתי, שימוש מדי פעם, אבל עלול במקרים מסוימים להוביל מכורים לקנאביס להשקיע את זמנם, מרצם וכספם בעישון החומר. העיסוק סביב העישון עלול לבוא על חשבון חיי חברה, עבודה, מפגשים משפחתיים ולימודים. כדי להצליח להיגמל יש לשלב את הפסקת השימוש עם טיפול נפשי שיסייע לאדם להתמודד ולהתנהל בחיי היום-יום ללא תלות בקנאביס ולחזור לשגרה נורמטיבית. אם אתם מעוניינים להיגמל ולצאת לדרך חדשה, אנחנו במרכז רנסאנס-ויקטוריה מומחים בטיפולי גמילה ממריחואנה. בואו לפגישת ייעוץ.

גמילה ממריחואנה טיפול

 • המריחואנה נכנסת לגוף וחודרת במהירות למוח. זהו חומר פסיכו-אקטיבי הנקשר לקולטנים האחראים על ויסות כאב, חרדות, שינוי במצב הרוח, זיכרון לטווח קצר, קואורדינציה, תיאבון ועוד וגורם לתחושת אופוריה.
 • תחושת האופוריה שמספקים הקניבינואידים המצויים בסם, גורמת למוח להפסיק בהדרגה לייצר קניבידנואידים באופן טבעי, דבר הגורם לקושי בהפסקת השימוש. האדם חש ריקנות, חרדה, קושי בריכוז והחזרה לשימוש בחומר גדולה.
 • לשימוש בקנאביס יש תופעה של סבילות, כלומר שעם הזמן נדרש יותר ויותר חומר כדי שהאדם יגיע לאותן השפעות גופניות ונפשיות.
 • הפסקת השימוש במריחואנה יכולה להיות מלווה בתופעות גמילה של חרדות, חוסר תיאבון, עצבנות, חוסר שינה, כאבי ראש ועוד. הצורך הנפשי בהקלה זמנית עלול להביא את המשתמש שוב לעישון החומר, וחוזר חלילה.

תהליך גמילה ממריחואנה

למריחואנה יש תדמית חיובית למדי בקרב חלקים נרחבים מהאוכלוסייה. החומרים הפעילים, שהם ממשפחת הקנבינואידים, נתפשים ככאלה שמשפיעים לטובה על התודעה ועל מצב הרוח. בנוסף רווחת האמונה שהפגיעה בריכוז ובזיכרון הינה זמנית בלבד, ושפרט לתיאבון מוגבר אין למריחואנה השלכות שליליות. בפועל, כדאי לדעת, ייתכן גם התקפי חרדה בעקבות עישון ג'וינטים, והבעיה הקשה יותר היא פיתוח הסבילות לחומר - ועקב כך הגדלת המינונים עוד ועוד. בדומה לסמים שנחשבים קשים, גם המריחואנה עלולה לייצר תלות, הן פיזית והן נפשית, ולא קל לנתק את התלות הזו. כשזה המצב, נדרשת תוכנית גמילה ממריחואנה שנבנתה ע"י אנשי מקצוע מנוסים ומיושמת בקפידה. מרכז רנסאנס ויקטוריה הוקם ב-1998 על-מנת לסייע לכל מי שזקוק לעזרה במאבק בהתמכרויות שונות, ובהן ההתמכרות למריחואנה - ובזכות הצוות המסור והבקיא התוצאות מרשימות מאוד.

גמילה ממריחואנה טיפול יסודי בשורשי ההתמכרות

המפתח העיקרי של גמילה ממריחואנה הוא אבחון שורשי ההתמכרות וטיפול בהם. אמנם מדובר בסם "חברתי", כלומר כזה שנהוג לצרוך אותו בסיטואציות חברתיות, ובלא מעט מקרים זוהי אופציה מקובלת מאוד, אבל המעבר מעישון ג'וינטים אחת לזמן מה בנסיבות מסוימות לשימוש יומיומי נרחב בסם נובע תמיד מגורמים רגשיים. בהתאם גמילה אפקטיבית, כזו שמוודאת כי האדם לא יחזור לצרוך מריחואנה, כוללת זיהוי של הקושי הנפשי שהוביל להתמכרות - ומתן מענה נכון לקושי זה. במכון רנסאנס ויקטוריה פועלים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ, ובהם גם פסיכיאטר, כך שמוקדשת תשומת לב רבה לפן הרגשי. כמו כן ישנה התייחסות מעמיקה לאינטראקציות החברתיות של האדם, ולחיזוקו בדרכים שונות על-מנת שיוכל להתמודד עם קשיים שונים גם ללא חומרים משני תודעה. בנוסף משלבת הגמילה טיפולים פרטניים וקבוצתיים במידת הצורך, כך שהאימפקט יהיה מרבי - והמטופלים יוכלו לעלות על דרך המלך מבחינתם.

גמילה ממריחואנה תסמינים

גם אם התלות הפיזית שמפתח הגוף בחומרים הפעילים שיש במריחואנה פחותה מזו שנוצרת אצל משתמשים בקוקאין או הרואין, עדיין הגמילה עלולה להיות מלווה בסימפטומים לא פשוטים. ביניהם:
 • חרדות
 • דיכאון
 • שינה לקויה – לכשעצמה עלולה להגביר את עוצמת תופעות הלוואי האחרות
 • אי שקט – ואף עצבנות והתפרצויות בלתי נשלטות
 • ירידה בתיאבון
 • כאבי בטן
 • רעידות
 • כמיהה לחזור ולצרוך מריחואנה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך