גמילה מריטלין

ריטלין – וכמוה גם תרופות אחרות שמכילות מתילפנידאט – מסייעת מאוד לאנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. המתילפנידאט חוסם ספיגה חוזרת של דופמין, מוליך עצבי שיש לו תפקיד מרכזי בשליטה על הפעילות הקוגניטיבית. בדרך זו הריטלין מוביל לעלייה ברמת הדופמין ואיתה לקשב טוב יותר, ריכוז משופר ופחות אימפולסיביות. סטודנטים רבים משתמשים בו לשיפור הביצועים, בעיקר בתקופת מבחנים, ועוד סיבה לשימוש הנרחב בכדור זה היא היותו מדכא תיאבון. כמו כל תרופה, שימוש במינונים לא נכונים עלול להוביל לנזקים, ואפילו חמורים, ואף להתמכרות. כשנוצר צורך לעבור גמילה מריטלין מומלץ לעשות זאת בעזרת מומחים בתחום – עמותת מעל הסם בניהולו של סרגיי יורצ'נקו כבר צברה ניסיון רב בליווי תהליכי גמילה אלה.

הסימנים שמעידים על צורך לעבור גמילה מריטלין

  • הגדלה חוזרת ונשנית של המינון – גוף האדם מפתח סבילות למתילפנידאט, ולכן כדי להגיע לאותו אימפקט ולאותה רמת קשב וריכוז נדרשת כמויות הולכות וגדלות של ריטלין.
  • תופעות לוואי חמורות לאחר התפוגגות השפעת הכדור – כולל חרדות, תשישות, אי שקט, בחילות ובמקרים חמורים גם התקפים פסיכוטיים.
  • שקרים – כשאדם משקר (לעצמו או לאחרים) בנוגע להיקפי השימוש בריטלין זהו סימן אזהרה מהבהב.
  • קניית ריטלין ללא מרשם – צריכת חומרים פסיכואקטיביים ללא מרשם רופא, ולכן גם ללא בקרה של איש מקצוע, עלולה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים.

גמילה מריטלין טיפול מסודר ומותאם אישית לכל אדם

גמילה מריטלין חייבת להתבצע באמצעות תהליך הדרגתי ומבוקר, הן על-מנת למנוע תסמיני גמילה קשים והן כדי לאפשר לאדם לתפקד באופן תקין. הבסיס לתהליך זה הוא ניסיון רחב היקף, בקיאות מקצועית ותשומת לב מלאה לאדם, כך שהגמילה תותאם לו באופן מושלם ותהיה אפקטיבית. דגש נוסף הוא מחשבה לטווח הארוך, וזאת על-מנת למנוע חזרה לדפוסי שימוש שגויים ומזיקים בריטלין ו/או חומרים פסיכואקטיביים אחרים. בהתאם בחלק גדול מהמקרים גמילה מאלכוהול, מסמים ותרופות תכלול גם טיפול רגשי שמצייד את האדם בכלים פרקטיים שיעזרו לו להתמודד עם קשיים שונים שעשויים לצוץ בחייו. הניסיון הרב שצברו עמותת מעל הסם וסרגיי יורצ'נקו מתורגם לתוכניות גמילה מדויקות, בטוחות וכאלה שמשאירות את האדם על המסלול הנכון עבורו גם בעתיד.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך