התמכרות לקלונקס

קלונקס היא אחת התרופות הפסיכיאטריות החזקות ביותר הקיימות כיום. מצד אחד היא אפקטיבית מאוד להרגעת חרדות, לרבות OCD ו-PTSD, עוזרת לאנשים שסובלים ממצוקות רגשיות קשות לישון טוב יותר ולמעשה מהווה חבל הצלה של ממש בתקופות קשות. עוד יתרון משמעותי של תרופה זו, הוא האימפקט המידי שלה. מצד שני, הקלונקס עלול לגרום לפיתוח תלות ממשית בו, ולכן השימוש בו מומלץ לטווח קצר בלבד. מינונים גבוהים או נטילת התרופה לאורך תקופה ממושכת עלולים לייצר נזקים כולל התמכרות לקלונקס ואובדן שליטה. במקרים אלה מומלץ בחום להיעזר בגורמים מקצועיים על-מנת לנתק את התלות ולעלות על מסלול חיים בריא יותר – וזו בדיוק המומחיות של עמותת מעל הסם ומרכז הגמילה רנסנס ויקטוריה.

למה עלולה לגרום התמכרות לקלונקס?

  • מינון הולך וגדל ותדירות גבוהה יותר של השימוש בכדור – כולל צורך בשקרים כדי להשיג עוד כדורים, מעבר למרשם שמספק הרופא המטפל.
  • תופעות לוואי משמעותיות – ככל שהמינון של הקלונקס גבוה יותר, כך גדל הסיכון להופעת תסמינים לא רצויים וגדלה גם העוצמה של תופעות הלוואי. בין תופעות הלוואי השכיחות: דיכאון, פגיעה בתפקוד המיני, בלבול, ישנוניות, תוקפנות, קוצר נשימה, גודש בחזה, רעידות, בחילות, שלשולים ובמקרים חמורים גם מחשבות רדיפה.
  • סימפטומים קשים כשמנסים להפחית את היקף הצריכה של הקולנקס או להפסיק לגמרי – כולל עוויתות במערכת העיכול, כאבי שרירים, רעידות, הקאות, פרכוסים ואף מחשבות אובדניות.

קלונקס גמילה אפקטיבית ויציבה

לנוכח מידת החומרה של התמכרות לקלונקס, הסיכוי של ניסיונות גמילה עצמאיים נמוך למדי. רק בעזרת אנשי מקצוע מיומנים ניתן לנתק את אותה תלות פיזית שהתפתחה בהצלחה, ובנוסף לעשות זאת בלי נזקים במהלך ניקוי הגוף מהחומר הפעיל בתרופה, הקלונאזפאם (חומר ממשפחת הבנזודיאזפינים בעל השפעה משמעותית על מערכת העצבים). מפתח נוסף להצלחת התהליך הוא הצעת פתרונות חלופיים לתרופה, כך שלאדם תהיה את היכולת להתמודד עם חרדות ועוד מצוקות רגשיות. עמותת מעל הסם פועלת בתחום הגמילה מתרופות פסיכיאטריות (וכן מחומרים פסיכואקטיביים אחרים ובהם אלכוהול, קנאביס, הרואין ועוד) מזה שנים רבות ובהתאם אנשי העמותה צברו ידע יקר ערך – שמתורגם לתוכניות גמילה אפקטיביות שמצליחות לשמור את האדם בריא ומתפקד לטווח ארוך.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך