גמילה מהתמכרויות

השנים האחרונות נושאות עמן סגנון חיים מהיר – אתו אנשים בוחרים להתמודד בדרכים רבות. בהתאם, אנשים מתמכרים למעשים או חומרים שונים כדי לפצות עצמם על חוסר פנימי, אובדן זהות או דברים אחרים – פיזיים ורגשיים כאחד. גמילה מהתמכרויות באה לסייע למכורים לשבור את התלות שיצרו לעצמם במהלך חייהם. בין אם מדובר בהתמכרות לסיגריות או לסמים, התמכרות לאלכוהול ואפילו התמכרות להימורים – מרכזי גמילה רבים מציעים את שירותיהם ותחומי הידע שלהם כדי לסייע לאנשים להחלים ולשקם את עצמם.

גמילה מהתמכרויות
גמילה מהתמכרויות

סוגי התמכרויות – והגמילה מהן

ההבנה הכואבת כי אתה מכור היא רגע מכאיב אך קריטי לצורך תחילת העבודה על ההחלמה. כדי להגיע לשלב התפכחות זה נדרשים כוחות רבים. אך לפני זה, רצוי לדעת עם אילו סוגי התמכרויות נפש האדם מתמודדת:

 • התמכרות לסמים – בין אם מדובר בסמים קלים או קשים, אנשים רבים – מבוגרים ובני נוער כאחד – בוחרים לחמוק מהמציאות הקשה דרך עישון סמים. מבוגרים רבים, לדוגמא, מתחילים בשימוש יום יומי במריחואנה כדי להקל על כאב פציעות ספורט, אך במהרה מתמכרים לסם זה. במקרים רבים, הגוף מתרגל לסמים קלים אלו והופך לחסין כלפיהם. מדובר במדרון תלול, והדרך לשימוש בסמים קשים כמו קוקאין או סמי הזיה היא חדה למדי.
 • התמכרות לאלכוהול רבים מאתנו נהנים לשתות כוס יין אדום בסופו של יום, הרי זה בריא ללב ועוזר לנו להירגע בסיומו של יום עבודה ארוך. עם זאת, ישנם שתיינים רבים הלוקחים זאת צעד אחד קדימה – ושותים עוד ועוד כוס יין, עד שפעולה זו הופכת לכפייתית ומזיקה לבריאות.
 • התמכרות להימורים – בהתחלה, זה מרגיש כמו תחביב: משחק תמים עם מכונות מזל, או משחק קלפים על סכומי כסף שונים עם החבר'ה. במהרה, משחקים "תמימים" אלו הופכים לעניין שבשגרה, וככל שסכומי הכסף עליהם מהמרים עולים – כך גם הריגוש עולה. עם זאת, מכורים להימורים מגלים במהרה כי הכיס שלהם מתרוקן, והחובות מצטברים. בשלב זה, הם ממשיכים להמר כדי לכסות את החוב; מנהג כפייתי שמזין מעגל התמכרות חדש.

מרכזי גמילה רבים מציעים, בהתאם, סיוע פרטני וקבוצתי שיוציא מכורים אלו ממעגל הקסמים המכושף הזה – אל עבר השיקום הנכסף.

גמילה ממעגל הקסמים – אל עבר חיים חדשים

באמצעות ליווי אישי, אבחון המחלה של המכור, ומתן טיפול מתאים – הצוות המיומן של עמותת מעל הסם יסייע לכם להתחיל בחיים חדשים.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם

קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
גמילה מהתמכרויות – שלבי הטיפול
בעיית ההתמכרות כבר מזמן אינה שייכת רק לאוכלוסיית שוליים וקיימת בצורות שונות בקרב כל שכבות האוכלוסייה. התמכרויות הן חלק מחיינו, לרוב הן נשארות בתחום ההרגלים, אינן מזיקות וניתן להתגבר עליהן בדרך כלל לבד: התמכרות לסוכר, לאוכל, לספורט, לסיגריות, לצפייה בטלוויזיה. הבעיה הופכת לכזו המצריכה גמילה מהתמכרויות כאשר ההרגל הופך להיות חסר שליטה ומסוכן לבריאות המשתמש ולסביבתו. התגובה הראשונה של כל מכור היא לרוב הכחשה, טענה שהכול בשליטה והתעלמות מהבעיה, שרק מחריפה והולכת. על מנת להתגבר על ההתמכרות יש צורך בגמילה, והדרך לעשות זאת היא בעזרת מומחים בתחום – ובסביבה שונה המוציאה את האדם מהשגרה שהביאה אותו לפנות לחומרים הממכרים. אנחנו במכון גמילה רנסאנס-ויקטוריה מטפלים בכל סוגי ההתמכרויות עם צוות רפואי, פסיכולוגי, מדריכים ועובדים סוציאליים.
גמילה מהתמכרויות - חשוב לדעת
 • השהייה במקום המעניק טיפול הוליסטי בכלל מאפייני ההתמכרות מאפשרת תהליך משמעותי אשר יביא בסופו לחזרת המטופל לקהילה.
 • טיפול הכולל שהייה עם אנשים נוספים החווים קשיים דומים כמו גם טיפול קבוצתי, מסייעים להתמודדות של המטופל עם התהליך.
 • סיוע של אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים הנותנים מענה והופכים את תהליך הגמילה לנעים מעט יותר למרות הקושי.
 • היציאה של המטופל מסביבת מגוריו ומשגרת חייו שהביאה אותו לפנות לחומרים הממכרים והחלפתן בשגרת יום שונה ופחות מאתגרת, המאפשרת לו להתמקד בטיפול.
 • בתום התהליך המטופל ייצא מהמכון לקהילה, אך יקבל סיוע על מנת לאפשר לו לשוב להיות אזרח מועיל לחברה ולא לחזור לשימוש בחומרים הממכרים.
לא להיבהל מהמילים גמילה מהתמכרויות
פעם חשבנו שגמילה מתבצעת במוסדות סגורים ומרוחקים, אפלים ומיושנים, אך הדבר רחוק מהמציאות. מוסדות הגמילה הקיימים היום נותנים מענה לסוגים שונים של התמכרויות ולאנשים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה. הם מעוצבים, מוארים, ביתיים ונעימים, גדולים יותר או פחות, אך בכולם מצוי צוות מקצועי שמעוניין שתהליך הגמילה יהיה נעים עד כמה שניתן ויעיל. מרכז גמילה מהתמכרויות רנסאנס-ויקטוריה נועד להיות בית טיפולי לכל סוגי ההתמכרויות. אם הגעתם למסקנה שיש צורך בטיפול גמילה, פנו אלינו לקביעת פגישת ייעוץ עם המומחים שלנו.
גמילה מהתמכרויות מזיקות
אלכוהול, קנאביס, הרואין, תרופות אופיאטיות, סמי פיצוציות, קניות, הימורים, סקס, גיימינג - המציאות במאה ה-21 מייצרת מגוון רחב של אפשרויות התמכרות, ולמרבה הצער רבים וטובים מתפתים להרגל שמזיק להם ואף עלול להרוס את חייהם באופן בלתי הפיך. על-פי נתוני משרד הרווחה יש בארץ כ-120,000 מכורים לחומרים כאלה ואחרים ולהתנהגויות בעייתיות, וברוב רובם של המקרים רק תהליך גמילה מקצועי יוכל לפתוח בפניהם דלת לחיים טובים יותר. רנסאנס ויקטוריה הוא מרכז גמילה מהתמכרויות מכל הסוגים עם ניסיון של כ-25 שנים והצלחות מוכחות רבות מספור.
גמילה מהתמכרויות - דגשים חשובים

לכל התמכרות יש מאפיינים ייחודיים, ובהתאם תהליך גמילה שונה, אבל יש גם מכנה משותף בלתי מבוטל ומספר דגשים שחשוב לדעת אותם בהקשר של כל תהליך לשינוי.

 • התאמה מלאה לכל מטופל - כל אדם הוא עולם ומלואו, עם מאפיינים פיזיולוגיים ונפשיים ספציפיים עבורו - ולכן גם תהליך הגמילה מההתמכרות, תהא אשר תהא, צריך להיות מותאם ספציפית עבורו.
 • ליווי צמוד, כולל אשפוז במידת הצורך - על-מנת להבטיח ניקוי מלא של הגוף במידת הצורך, והשגחה צמודה בפרק זמן רגיש במיוחד זה, חלק גדול מתהליכי הגמילה מתבצעים בתנאי אשפוז. כשזה המצב, חשוב שבמקום יהיה צוות מיומן שיפתור באופן מידי כל מצוקה.
 • תהליך הוליסטי - כל התמכרות נובעת מצורך רגשי שהאדם לא מצא לו מענה נכון. בהתאם במקביל לנטרול ההתנהגות המזיקה או להפסקת השימוש בחומר המסוכן, חשוב לבנות את החוסן הנפשי של המטופלים, ולהקנות להם כלים להתמודדות מוצלחת עם כל אתגר שיצוץ בחייהם.
מרכז גמילה מהתמכרויות
גמילה מהתמכרויות שונות היא תמיד אתגר מורכב. כדי להבטיח למטופלים סיכוי מקסימלי לשינוי - וכמובן גם לקיים את ההבטחה - נדרש צוות רב-תחומי ובעל ניסיון מגוון. במרכז רנסאנס ויקטוריה תמצאו פסיכיאטר מומחה, נוירולוג בכיר, רופאים נוספים, עובדים סוציאליים, מדריכים מקצועיים וגם מנהלים עם ותק של עשרות שנים ואינספור מטופלים. במקום ניתן לשהות בתנאי פנסיון מלא ובמידת הצורך גם אשפוז, ולעבור את התהליך ביעילות מרבית. כמו כן ניתנת תשומת לב גם לסביבה הקרובה של כל מטופל כדי שתוכל לספק מקסימום תמיכה לאחר השלמת הגמילה והיציאה לדרך החדשה והמיטיבה.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך