רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

  איך תוכלו לעזור לאדם מכור?

  רגע הגילוי שבו אתם מבינים כי אדם קרוב לכם ויקר התמכר לסמים קשים, קלים, לאלכוהול או לחומר אחר, הוא רגע קשה מאוד עבורכם, אך הוא עשוי להיות המפתח להתחלה חדשה עבורו.

  במאמר זה, ננסה להעניק לכם את הכלים ולעזור לכם לעזור למתמכר, מתוך שאיפה להביאו לגמילה מלאה ולחיים חדשים.

  שלבים בעזרה לאדם מכור

  השלב הראשון בתהליך העזרה שלכם ל אדם מכור הוא נסיון להבין מהי התמכרות באופן כללי. ובכן, התמכרות היא התנהגות חוזרת וכפייתית שהאדם המכור אינו שולט בה, המתבצעת סביב חומר ממכר כלשהו והנסיונות להשיג אותו, תוך התעלמות והכחשה של הנזקים שנגרמים לו ולסביבה שלו כתוצאה מהשימוש בחומר.

  האדם המכור

  לא תמיד יודע או מצליח להתמודד עם מצבים רגשיים קשים לבדו, והוא זקוק לחומר – הסם, האלכוהול או הכדורים – על מנת לעבור מצבים אלו, להדחיק אותם או להימנע מהתמודדות איתם, ובהדרגה הופכת הצריכה לעניין המרכזי והיחיד בחייו, המתנהלים סביב ההתמכרות. עם הזמן מתפתחת בחומר תלות פיזית ורגשית גם יחד, וההשפעה שלו על חייו היא מקיפה, וכוללת את הגוף והנפש במקביל. אדם מכור לא תמיד מכיר בבעיה שלו ומודה בפני עצמו או בפני הסביבה, בכך שהיא קיימת. לעיתים, ההתמכרות כרוכה גם בתחושות של אשמה ופחד, בושה ומבוכה המקשים עליו לפנות לעזרה. ברגע שאתם תצליחו לתפוס את המהות של ההתמכרות ולהבין איזה תפקיד היא תופסת בחייו של המכור, יהיה לכם קל יותר לעבור לשלב הבא ולנקוט במעשים. אתם אמנם לא תוכלו לגמול אדם בעצמכם מתוך אהבה ודאגה, אך תוכלו להביאו אל מרכז הגמילה הרפואי רנסנס-ויקטוריה, את יתרת הדרך הוא כבר יעשה בעצמו בעזרת הצוות המקצועי של המקום.

  גמילה במכון רנסנס-ויקטוריה – מרכז גמילה רפואי מקצועי

  השלב הבא בעזרה לאדם מכור היא להביאו לגמילה מקצועית ומסודרת במכון גמילה איכותי. אמנם נדרש רצון מצידו של המכור על מנת להצליח בגמילה, אך לעיתים קרובות מגיעים לגמילה מכורים אשר בני משפחותיהם מחייבים אותם לעשות כן, מציבים עבורם אולטימטום, ולא משתפים פעולה עם התנהגותם ההרסנית בדוגמת הפסקת תקציבים, הימנעות מקשר, וכן הלאה, וזו מהווה מוטיבציה חיצונית עבור הנגמלים. כמו כן, חשוב לדעת כי רוב הנסיונות לבצע גמילה עצמאית מועדים לכישלון, משום שהם אינם מבוצעים תחת פיקוח רפואי, ולכן תופעות של כאבי גמילה, עוויתות והתקפים עשויים להכשיל את הגמילה כולה.

  מכון רנסנס-ויקטוריה הינו מרכז מקצועי ורפואי לגמילה מסמים ואלכוהול, המשלב גמילה פיזית בפיקוח רפואי צמוד וכן התחלה של גמילה נפשית בתהליך טיפולי צמוד בידי בעלי מקצוע. במהלך הטיפול במרכז גמילה רנסנס-ויקטוריה עובר המכור קודם כל אשפוז של גמילה רפואית, תוך הבטחה של מינימום כאבים ותופעות לוואי, ולאחר מכן מתחיל התהליך הנפשי של הכרה בבעיה, הבנה של השלכותיה השליליות, בירור של הגורמים הנפשיים שהוליכו אותו להתמכרות והתאמה של טיפול, שיוכל לאפשר לו לשפר את חייו ולחיות אותם ללא התלות בחומר אליו התמכר.

  מחפשים את הפתרון להתמכרות?

  תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

   כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

   מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

   1
   צוות רפואי
   צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
   2
   אחים ואחיות 24 שעות
   הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
   3
   רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול
   רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
   4
   אנחנו מדברים בכל השפות
   אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

   מאמרים נוספים

   חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים

    נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
    תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך
    קירבה משפחתית:
    הורהאח/ותבן/ת זוגמכר/ההמטופל/תאחר
    סוג ההתמכרות:
    סמיםאלכוהולתרופותהימורים
    מקום מגורים:
    גורם מממן:
    פרטיציבורי
    ספרו לנו אודות המטופל/ת: