גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס או גמילה מחשיש היא גמילה הנחשבת כגמילה מסמים קלים. סמים אלו נמצאים בעלייה מתמדת לאורך שנים רבות. אולם, בין אם מדובר בבני נוער או בוגרים, התמכרות לסמים קלים היא תוצאה של תלות מתמשכת בחומרים חיצוניים לצורך הדחקת רגשות ובריחה מהמציאות. אכן, לקנביס חשיבות רפואית ממעלה ראשונה, אך השימוש ברכיבים הפסיכו-אקטיביים שבו מוביל לפיתוח הסמים הממכרים – ובהתאם לכך, להתלהבות מהאופוריה – ותופעות לוואי כאשר היא יורדת.

גמילה מקנאביס תסמינים

המחשבה השגויה ששימוש בסמים קלים כמו קנאביס, מובילה אך ורק לתחושת ריחוף היא שגויה, שכן כאשר תחושת הריחוף המהנה מתפוגגת – עולים תחושות החרדה והדיכאון.

אכן, הסמים הקלים מורכבים, לרוב מצמח הקנביס – שהוא, לכשעצמו, בעל סגולות חיוביות כאלו ואחרות. הקנביס, צמח השייך למשפחת הצמחים הקנביים, הוא בשימוש נרחב לאורך מאות של שנים; שימוש הכולל, בין השאר, ייצור שמן זרעים ואף לצרכים רפואיים. משום שזרעיו אינם מוגדרים כחומר פסיכו-אקטיבי, הקנביס משמש גם כתרופה יחסית בטוחה עבור חולים כרוניים – בין אם שיפור השינה עבור אלו הסובלים מפיברומיאלגיה ובין אם עבור אלו החולים בטרשת נפוצה.

עם זאת, בשנים האחרונות, הדיון בחסרונות בשימוש בקנביס תופס את מרבית הדיון התקשורתי. מה חסרונות אלו כוללים? שימוש קבוע וכבד במריחואנה ובחשיש, מוצרים המבוססים על קנביס, מביאים לכדי החמרה בתסמיני מחלות נפשיות כמו מאניה דפרסיה, פוגמים בכשירות לנהיגה, ואף מגבירים את האפשרות ללקות באירוע לבבי.

ההשלכות הרפואיות והנפשיות שמביאה התלות במריחואנה וחשיש יכולות להוביל גם להשלכות בתחומים אחרים, כמו למשל על הגרעין המשפחתי הקרוב כמו גם על החברים ועל העבודה. בהתאם לכך, כניסה לתהליך גמילה מקנאביס, שבסיומו תלמדו להתנתק מדפוסי ההתמכרות – יסייע לבנות את החיים שלכם מחדש.

גם אתם יכולים להיגמל מקנאביס

כדי להתגבר על התופעות הקשות של השימוש בקנאביס, חשוב לעבור תהליך גמילה מקנאביס. עם הצוות של עמותת מעל הסם תזכו לליווי רפואי ופסיכיאטרי צמוד, כאשר תהליך השיקום וההחלמה הוא מדורג עם ראייה חיובית לעתיד.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם

קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל

מרכז גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס, כמו גמילה מחומרים ממכרים אחרים, מצריכה לרוב עזרה חיצונית, שכן אילו היה הדבר פשוט, האדם היה מפסיק בכך בעצמו. דפוס ההתמכרות עושה שימוש בדרך כלל במאפיינים נפשיים של האדם, בקשיים שלו וברצונו לעדן את המציאות המשתקפת בעיניו. לרצון הזה מתמכרים כשמדובר בקנאביס, מריחואנה, גראס, ויש צורך ללמוד דרכי התנהגות אחרות להתמודדות עם אתגרי החיים. רנסאנס-ויקטוריה הוא מרכז גמילה מהתמכרויות באווירה ביתית ונעימה עם צוות מקצועי ומנוסה.

לקבל החלטה ולהתחיל גמילה מקנאביס

ההגדרה של "סמים קלים" אינה הופכת את הגמילה מהחומרים הללו לקלה. אמנם השימוש בקרב צעירים, בני נוער או תרמילאים קיים ואף נמצא בעלייה, הנזקים בשימוש תדיר עלולים ללוות את המשתמשים לאורך שנים. רוב המשתמשים לא יהפכו את הסם לחלק קבוע מחייהם, אך יש אחוז מסוים שיעשה שימוש ארוך טווח ויתקשה להפסיק. אם אתם חשים שהצורך בשימוש בקנאביס מנהל את חייכם, הופך להיות חלק קבוע משגרת יומכם – פנו אלינו לייעוץ. גמילה מקנאביס מתבצעת על ידי צוות מקצועי במכון רנסאנס-ויקטוריה, אשר מטפל לא רק בפן הגופני של ההתמכרות, אלא מסייע לכם ללמוד להתמודד אחרת גם עם קשיים, חרדות או לחץ חברתי.

מרכז גמילה מקנאביס - חשוב לדעת

כיוון שקנאביס מצוי לעיתים במפגשי חברה ובמקומות בילוי, נדמה שאין בשימוש בו כל בעיה, ויש תהייה האם הוא ממכר. אם שואלים מומחים העוסקים בגמילה מהתמכרויות, הם ישיבו בחיוב. הנה כמה מהנזקים של שימוש ממושך בקנאביס:
  • בעיות רפואיות – מחלות ונזקי גוף כגון: פגיעה במערכת הנשימה, השפעה על הכרומוזומים והדי-אן-איי שבתאים; הגוף מתקשה להיפטר מהחשיש והחומר נשאר בגוף זמן רב; פגיעה בקואורדינציה ובתפקוד החושי והתפיסתי.
  • בעיות רגשיות – תלות ופחד שהסמים ייגמרו, שינויי מצב רוח קיצוניים ופגיעה בזיכרון – ובשל כך השפעה חמורה על הלמידה והריכוז; עלול להגביר דיכאון והפרעות נפשיות, ובעל השפעה סביבתית על המשפחה הקרובה.
  • בעיות כלכליות – סמים הרי עולים כסף רב, והצורך להשיג את הסמים יוצר לחץ למצוא מימון לכך בכל מחיר – ובכך להיכנס למצב חובות גבוהים.

תהליך גמילה מקנאביס

קנאביס הוא אחד החומרים המדוברים ביותר כיום. הצמח שממנו מופקים המריחואנה והחשיש נתפש על-ידי רבים כלא מזיק, ובמדינות רבות ובהן גם ישראל הכיוון הוא לגליזציה של השימוש בו, הן למטרות רפואיות והן למטרות אחרות. התלות הפיזית שמייצרים סמים על בסיס קנאביס נמוכה יחסית, אבל התלות הנפשית עשויה להפוך לעמוקה מאוד עם השנים. בנוסף הפסקת הצריכה של המריחואנה או החשיש עלולה להוביל לתסמינים לא פשוטים ובהם קושי להירדם, עצבנות ואפילו חרדות. תהליך גמילה מקנאביס שתוכנן על-ידי מומחים מנוסים, שגם הקפידו על יישום מלא של התוכנית, מאפשר להיפטר מהתלות והצורך הנפשי בסם - ולחיות את החיים שאתם באמת רוצים. מרכז רנסאנס ויקטוריה מציע ליווי צמוד ותהליך הוליסטי שמבטיחים עלייה על הנתיב הנכון עבורכם.

תסמיני גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס במרכז רנסאנס ויקטוריה כוללת תשומת לב מלאה לתסמינים הנפשיים של הפסקת השימוש בסם וגם לאלה הפיזיים (במקרים מסוימים ייתכנו תופעות כמו אובדן תיאבון, צמרמורות, בחילות ועוד). שילוב ידע ממגוון רחב של תחומים - פסיכיאטריה, נרקוטיה, עבודה סוציאלית ועוד - מאפשר ליצור תוכניות שיקום אפקטיביות מאוד, והתוצאה: אחוזי הצלחה גבוהים, ובפרט הפסקת השימוש בתוצרי הקנאביס לטווח ארוך, ולמעשה ניתוק מוחלט של התלות בסמים.

סינדרום גמילה מקנאביס

  • אבחון מדויק - ככל שהשימוש בתוצרי הקנאביס היה ממושך יותר, ובמינונים גבוהים יותר, כך הגמילה, סביר להניח, תהיה מורכב יותר. בכל מקרה הבסיס לגיבוש תוכנית טיפול מיטבית הוא אבחון מדויק, הן של הפן הפיזי של ההתמכרות והן של הפן הנפשי שהוביל להיווצרותה.
  • כלים להתמודדות אפקטיבית עם אתגרי החיים - בדרך כלל הקנאביס מאפשר מפלט רגעי מתלאות היומיום. כולנו זקוקים מעת לעת להפוגה מהשגרה, שעלולה להיות מלחיצה וכוללת לא מעט מהמורות, אבל אם המחיר הוא התמכרות, על נזקיה השונים, נדרשים באופן טבעי כלים יעילים יותר ופוגעניים פחות להתמודדות עם אתגרי החיים, וזהו עוד אחד מהאתגרים של תהליך גמילה אפקטיבי באמת.
  • ליווי גם לאחר השלמת הגמילה במרכז - על-מנת להבטיח תמיכה מרבית. כמו כן משותפת בתהליך הסביבה הקרובה של האדם.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך