רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

גמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול היא דבר מהיר יחסית, אך תהליך הגמילה המקובל לוקח חודשים ולאחר מכן נמשך כל החיים. את שלבי הגמילה מאלכוהול נהוג לחלק לשני חלקים עיקריים. לפני תחילת הטיפול, המטופל עובר אבחון רפואי מקיף, כולל היסטוריית התמכרויות, ניסיונות גמילה, סקירת המצב הפיזי והנפשי. במקרים רבים בנוסף לאבחון ראשוני, המטופל עובר בדיקות פסיכיאטריות ונרקולוגיות מקיפות במרכז גמילה מאלכוהול.

גמילה מאלכוהול – תסמינים גופניים

בתחילת הטיפול ישנו צורך לנתק את הקשר הפסול שבין הנגמל למשקאות חריפים. זוהי גמילה מאלכוהול מההיבט הגופני, כאשר המטופל לומד לעקור את הרגלי השתייה הקודמים שלו מחיי היומיום ומתמודד עם תסמינים שונים ומשונים שמרגיש הגוף אשר לפתע הפסיק לקבל “תמריצים” משכרים.

בין התסמינים הבולטים ניתן למנות הזעת יתר, דופק מואץ וחוסר תיאבון. מקור התסמינים הללו המתרחשים תוך כדי תהליך גמילה מאלכוהול, הוא בגוף האדם שלמד לפתח תגובות חיוביות כלפי משקאות חריפים ועכשיו נאלץ להסתגל ל”יובש” הבלתי צפוי והלא-מוכּר. במצבי קיצון ייתכנו הזיות, דמיונות שווא ושמיעת קולות. יצוין שהרפואה המודרנית יודעת למזער את השפעת התסמינים הנ”ל ולהצעיד את הנגמלים מאלכוהול על דרך המלך באופן מבוקר ובטוח. בין היתר, על מנת להפחית את עצמת התסמינים, הרופאים שעוסקים בגמילה מאלכוהול ממליצים על תרופות ממשפחת הבנזודיאזפינים בעלות השפעה שנמשכת לאורך זמן, עם מינימום של סיכונים.

גמילה מאלכוהול בטיפול התנהגותי

השלב השני של הגמילה מאלכוהול מתמקד בגמילה אמוציונלית וקוגניביטית. הנגמל לומד להכיר את עצמו מחדש ולחשב את מסלול חייו תוך הימנעות ממצבים שמועדים לפורענות ועלולים להכניסו אל מעגל האלכוהול בחזרה. למעשה, כל דקה וכל שעה שעוברת על הנגמל בהיותו נקי מהטיפה המרה, היא עדות להצלחת הטיפול.

מבחינה מעשית, תהליך הגמילה מאלכוהול מורכב שווה בשווה מטיפול תרופתי וממתן תמיכה נפשית. פסיכולוגים מקצועיים משתמשים במגוון הכלים הקיימים על מנת לעזור למטופל להתנהל נכון בתקופות של עליות ומורדות, משברים, לחץ בעבודה וכיוצא באלה. הניסיון רב השנים הראה כי קבוצות תמיכה, במסגרת מסגרת גמילה ומחוצה לה, מהווים נדבך חשוב בדרכו של הנגמל אל היעדר התלות. “מכל מלמדיי השכלתי”, אומר הפתגם העתיק. חברים בקבוצות תמיכה חולקים זה עם זה את החוויות שצברו, מחליפים טיפים לגמילה מוצלחת מאלכוהול, נותנים כתף תומכת והעיקר, מאפשרים להרגיש שווה בין שווים.

גמילה מאלכוהול בעמותת מעל הסם בתוכנית מובילה

שיטת הגמילה החשבת ליעילה ביותר, פותחה בארה”ב וידועה תחת השם “תכנית 12 הצעדים”. מדובר בקבוצות תמיכה שחבריהם עוברים שינויים חברתיים, התנהגותיים וקוגניטיביים בניסיון לחשב את מסלולם מחדש. כל אחד מקבל כלים שיעזרו לו בעתיד להתמודד עם מציאויות מורכבות, לזנוח את הרגלי העבר והעיקר, לסגל סגנון חיים חדש ובריא, כיאה למי שעבר גמילה מאלכוהול בצורה מוצלחת.

יש לקחת בחשבון כי גמילה מאלכוהול היא לא תהליך נקודתי שמתחיל ומסתיים במסגרת גמילה כזאת או אחרת. על הנגמל להשקיע מאמץ יומיומי במטרה לשמור על חייו החדשים, לבנות סביבה תומכת ולא להתפתות להרגלי העבר. בחלוף מספר שנים שעברו על מי שעבר גמילה מאלכוהול, ניתן יהיה לדון בהצלחת התהליך.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

שירותים נוספים

מידע נוסף בנושא

הקשיים בתהליך הגמילה מאלכוהול

אפשר למצוא בשוק משקאות חריפים הכוללים אלכוהול באחוזים שונים. כאשר משתמשים בו יתר על המידה, האלכוהול אינו בריא עבור גוף האדם ויכול לגרום לנזקים רבים. ועל כן, אדם אשר שותה אלכוהול באופן שגרתי עלול להתמכר לחומר זה. על מנת להצליח להיגמל מהתמכרות זו, ניתן לבקש את עזרתו של מוסד גמילה מאלכוהול. תכירו את רנסאנס-ויקטוריה, זהו מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול. בעזרתו של צוות מקצועית עם ניסיון רב, מוסד זה מעניק שירותים רבים כגון, טיפול קבוצתי וטיפול פרטני, גמילה באשפוז מלא, גמילה פיזית, ליווי מלא של עבודה סוציאלית, טיפול פסיכו – סוציאלי וראיון קבלה לקהילות טיפוליות.

כאשר מטופל נכנס למושג גמילה מאלכוהול, מומלץ שידע איזו תהליך הוא הולך לעבור. התהליך מחולק לשלושה שלבים: שלב הפיזי הקשה ביותר, שלב התאוששות והשלב האחרון יהיה השגת ההבנה שאפשר לחיות ולהתמודד עם הקשיים שהחיים מציבים בפנינו מבלי לצרוך אלכוהול. מכיוון שתהליך זה אינו קל עבור מכורים המגיעים למוסד, הם עשויים להתמודד עם קשיים רבים. חלק מהם כולל גם את הנקודות הבאות:

  • הקושי הכי בולט אשר כל מכור מרגיש, הוא החוסר בגוף של שתיית אלכוהול. בתחילת התהליך הקשיים הינם פיזיים, מכוון ששתייה חריפה גורמת לנזקים עבורו. על מנת להצליח להיגמל משתייה זו, הינם עוברים תקופה לא קלה ומרגישים התכווצויות בשרירים, רעד ותסמינים נוספים אחרים.
  • במהלך טיפול הגמילה, המכור עשוי להיתקל במצבים שונים אשר יגרמו לו לרצות לחזור ולשתות, זאת לרבות קשיים נפשיים ופיזיים. על כן חשוב מאוד לבחור במוסד גמילה מקצועי מאלכוהול המעניק את השירותים הטובים ביותר עבור המטופלים.

גמילה מאלכוהול באמצעות טיפול התנהגותי

טיפול זה מיועד למטופלים אשר עברו את השלב הראשון, כלומר השלב הפיזי של גמילה מאלכוהול. טיפול התנהגותי מאפשר למטופל להכיר את עצמו מחדש, להבין מי הוא, מה מטרתו בחיים, מהם התחביבים שלו וכדומה.

התמכרות לאלכוהול גורם לנזק רב מבחינת רפואית והתנהגותית. ועל כן, שלב זה מאוד משמעותי ומאפשר למכור ללמוד מחדש כיצד מתנהגים ואיך ניתן להתמודד עם הצרות והקשיים של חיי האדם בלי שתייה חריפה.

איך נזהה מתי נדרשת גמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול פוגעת בכל שכבות האוכלוסייה. המשקה זמין, קיים בכל בית, נמצא על השולחן במהלך קידוש וחגי ישראל וגם באירועים חברתיים. גמילה מאלכוהול היא השלב המתקדם, אחרי ההבנה וההפנמה של האדם שהוא מכור ואיבד שליטה על הרגלי השתייה. בני נוער, צעירים ומבוגרים שותים משקאות אלכוהוליים בהזדמנויות רבות בחברה, אך לעיתים השתייה הופכת למצב קבוע. הצורך להתמודד עם חרדות, קשיים, פרידות, אובדן או פיטורים עלול לגרור פנייה לאלכוהול כדי "לברוח", ולאחר שימוש ממושך מגלים שאי-אפשר להפסיק. גמילה באופן עצמאי אפשרית אך קשה יותר מאשר בליווי ובטיפול. הגמילה הגופנית היא השלב הקל יחסית כשמדובר באלכוהול, אך הגמילה הנפשית מורכבת יותר. מרכז רנסאנס-ויקטוריה מסייע למכורים להיגמל באווירה נעימה וביתית.

 

התמכרות לאלכוהול הינה פיתוח תלות – וזאת, באופן הדרגתי. כמו כן, ההתמכרות הינה בעלת מאפיינים של הידרדרות. כדי שניתן יהיה לאדם המכור לשקם את חייו, השלב הראשון לקראת טיפול בהתמכרות לאלכוהול הוא לזהות אותה. נציין מספר פרמטרים אליהם חשוב לשים לב:

  • שתייה מרובה – כמו גם הסתר של הרגל מגונה זה.
  • שינויים במראה החיצוני של המכור.
  • ריח גוף יוצא דופן, כמו גם ריח חריף של אלכוהול מהפה.

 

הטיפה המרה מאוד

כדי שניתן יהיה לשוב לחיי יום-יום תקינים, מאוזנים ובריאים, חשוב ליצור שגרת חיים שונה ובאופן מדורג; שגרת חיים המפנה את יכולות ההתמודדות וההסתגלות לאפיקים אחרים. במקרים אלו, חשוב לפנות אל מרכז גמילה מאלכוהול; מרכז המעניק טיפול הוליסטי אותו מעבירים אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. טיפולי גמילה מאלכוהול משלבים מענה גופני ונפשי, כדי שהמטופל יצליח להתמודד עם שגרת יומו גם בצאתו ממוסד הגמילה. אם גם אתם מחפשים פתרון מהיר לבעיות בבקבוקי אלכוהול, אנחנו ברנסאנס-ויקטוריה נעזור לכם למצוא את ההקלה ללא אלכוהול. אם אתם מרגישים שלהפסיק לשתות זו משימה קשה לביצוע לבד, אנו מזמינים אתכם לפנות לרנסאנס-ויקטוריה, מרכז גמילה המטפל במגוון רחב של התמכרויות עם צוות מקצועי. הצוות הטיפולי מתמחה בטיפול בהתמכרויות ונותן מענה כולל באווירה נעימה.

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים