גמילה מסמים ללא תשלום

שימוש בסמים גורם לנזקים חמורים, לגוף ולנפש וגם לחשבון הבנק. במצב שכזה אין פלא שבמקרים רבים מכורים להרואין, קוקאין, אקסטזי, נייס גאי וכו' מחפשים אחרי גמילה מסמים בחינם.

כדאי לזכור שכמו לגבי כל טיפול רפואי, ובמיוחד כזה שהוא קריטי, העלות היא רק מרכיב אחד בהחלטה וחשוב להתייחס גם לפן של התועלת – גמילה לא אפקטיבית מספיק לא רק שלא תועיל לאדם, אלא גם תזיק לו ואפילו עלולה להוות סוף פסוק מבחינת מאמצי השיקום.

עוד כדאי לקחת בחשבון שגמילה מסמים מחייבת השגחה צמודה בשלב הראשון שבו הגוף מתנקה, ובלי אותה השגחה מצד אנשי מקצוע מנוסים התוצאות עלולות להיות קשות.

במרכז רסנאנס ויקטוריה פועל צוות מיומן ומחויב לכל מטופל ומטופלת, והתוצאות בהתאם.

גמילה מסמים חינם במרכז רנסאנס ויקטוריה הינה תהליך אפקטיבי במיוחד – בעיקר בזכות הצוות עתיר הניסיון שכבר רשם אינספור הצלחות, כולל במקרים של מכורים אחרי ניסיונות קודמים כושלים.

בראש הצוות עומדים נרקולוגית בעלת ניסיון של עשרות שנים בתחום, פסיכיאטר בכיר ומנהלי מוסד הגמילה, ובנוסף הוא כולל פסיכולוגים, פסיכולוגיות, רופאות, רופאים, אחים, אחיות ועו"סים – כדי לספק מענה מלא ומקצועי לכל צורך.

המחויבות המלאה של כל נשות ואנשי המקצוע באה גם היא לידי ביטוי בכל תהליך גמילה, ומובילה לשינויים משמעותיים ויציבים מאוד בחיים.

לא קל להתמודד עם האתגרים הרבים והמורכבים שמייצרים החיים במאה ה-21 בלי עזרה. במקרים שבהם הקושי לצלוח משברים שונים מוביל להתמכרות לסמים – בין אם אלה המוגדרים כקלים ובין אם אלה הקשים כגון הרואין וקוקאין – ישנה חשיבות רבה לתמיכה של הסביבה הקרובה של האדם.

מעורבות פעילה תורמת במידה ניכרת לסיכוי להיגמל מהחומר הממכר והמזיק, ועוד מרכיב קריטי הוא מעבר תהליך מקצועי במוסד גמילה מסמים עם ניסיון רב.

במרכז הרפואי רנסנס ויקטוריה ניתן לעבור גמילה מכל סוגי הסמים, בליווי צוות מיומן במיוחד ובתנאים שמבטיחים מקסימום סיכוי להצלחת התהליך.

גמילה מסמים ללא תשלום – איך זה עובד?

שימוש ממושך בסמים, ובפרט אלה המוגדרים כקשים – קוקאין, הרואין, מתאמפטמין (או בכינוי המוכר, קריסטל) וישנם גם אחרים – מוביל לא "רק" לפגיעה פיזית חמורה אלא גם לנזקים נוספים. בפרט, בחלק גדול מהמקרים, נוצרת מצוקה כלכלית.

סיבה אחת לכך היא העלויות הגבוהות של סמים אלה. סיבה שנייה היא הסבילות שמפתח הגוף ובעקבותיה הצורך לצרוך כמויות הולכות וגדלות של הסם.

עוד סיבה היא הקושי לשמור על עבודה יציבה ולמצות את כושר הפרנסה. כשזה המצב, ומובן מאליו הקושי לממן את השינוי המתבקש בחיים, ישנו חיפוש אחרי גמילה מסמים חינם / גמילה מסמים ללא תשלום.

אופציה זו אפשרית במרכז רנסאנס ויקטוריה כשמשרד הבריאות מממן את עלות האשפוז והגמילה.

גמילה מסמים ללא תשלום

תהליך גמילה מסמים חינם – דגשים חשובים

  • הפניה לאשפוז – ניתן לקבל הפניה לצורך גמילה מסמים ללא תשלום, דרך מחלקת הרווחה של הרשות המקומית בה מתגורר האדם שהתמכר לסם, דרך רופא (בין אם בתחום בריאות הנפש, בין אם לאחר אשפוז בבית חולים ובין אם ממרפאה של קופת החולים) ועוד אופציה היא הגעה עצמית.
  • זכאות – למשרד הבריאות יש קריטריונים שונים לבחינת הזכאות לעבור תהליך גמילה בחינם, או בהשתתפות עצמית נמוכה.
  • אבחון – התהליך מבוסס על אבחון יסודי שיתבצע במרכז הגמילה. המטרה היא לבחון הן את המצב הפיזי והן את המצב הנפשי, וכך להבין מה צפוי לאדם תוך כדי ניקוי הגוף ומהם השורשים הרגשיים של ההתמכרות.
  • המשך טיפול – חשוב להדגיש שגם לאחר שמנותקת התלות הפיזית בסם, נדרש המשך טיפול וזאת על-מנת שהאדם לא יחזור להרגל ההרסני. הטיפול הוא בפן הנפשי, החברתי ובמידת הצורך כולל הטיפול גם שיקום תעסוקתי.
  • עלות חלקית – גם במסגרת משרד הבריאות נדרשים המכורים לסמים לשלם סכום מסוים, גם אם יחסית נמוך, על-מנת להתקבל למרפאות הרלוונטיות.
  • תורים ארוכים – ההמתנה למקום פנוי במסגרת טיפולית או שיקומית רלוונטית עלולה להיות ארוכה וכרוכה בתהליך בירוקרטי מורכב. במהלך פרק זמן עלולים להיגרם נזקים בלתי הפיכים עקב המשך השימוש בסם כל עוד לא התחיל בפועל תהליך הגמילה. בפרט כך הדבר כשנדרשת גמילה בתנאי אשפוז מלא.
  • רציפות הטיפול – לאחר ניקוי הגוף עדיין נדרש המשך טיפול על-מנת לוודא שלא תהיה חזרה להרגל המזיק, וכדאי מאוד לעבור אותו במקומות מקצועיים במיוחד.

 

קראו גם על –

 

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך