גמילה מאוקסיקונטין

מצד אחד, אוקסיאונטין היא תרופה חוקית לחלוטין אשר מומלצת ע"י רופאים לאנשים שסובלים מכאבים בעוצמה משמעותית, מצד שני אוקסיאונטין מכילה אוקסיקודון, חומר ממשפחת האופיואידים שעלול לגרום להתמכרות. למעשה, המינון הגבוה של האוקסידוקון בתרופה זו – עד 40 מ"ג – גורם להשפעה חזקה מאוד על מערכת העצבים, ובשימוש ממושך יתר על המידה ו/או בכמויות גדולות מדי, התוצאה עלולה להיות הרבה יותר נזקים מתועלות. במצבים שבהם נוצרת תלות פיזית, ומיד בעקבותיה תלות רגשית בתרופה, נדרשת גמילה מאוקסיקונטין. גמילה שכזו חשוב לבצע באופן מקצועי, בעזרתם של מומחים מנוסים – עמותת מעל הסם הינה אחד הגופים המובילים בארץ בתחום ההתמכרויות והטיפול בהן, ולכן אחוזי ההצלחה שלה גם לגבי אוקסיקונטין ספציפית גבוהים מאוד.

השלבים החשובים של גמילה מאוקסיקונטין

  • גמילה פיזית – השלב הראשון הוא ניתוק התלות הפיזית שהתפתחה עקב שימוש היתר. בשלב זה עלולות לצוץ תופעות לוואי לא פשוטות ובהן שלשולים, בחילות, כאבי ראש, אי שקט, רעידות, הזעה מוגברת וכאבים קשים. ככל שהאדם נטל אוקסיקונטין זמן רב יותר, כך עלולים תסמיני הגמילה להיות חמורים יותר. במכון גמילה ניתן לבצע תהליך מהיר של ניקוי רעלים תחת השגחה צמודה, וכך לפטור את הגוף מהכמיהה הפיזית לחומר.
  • גמילה נפשית – שלב שבו אין תופעות לוואי פיזיות אבל גם כך הוא מורכב מאוד ומאתגר. יחד עם זאת אסור לדלג על השלב הזה, משום שבלי התייחסות מעמיקה להיבטים הרגשיים האדם עלול לחזור ולהשתמש באוקסיקונטין ושוב לאבד שליטה (או לחילופין להתמכר לחומרים אופיאטיים אחרים).
  • תמיכה – גם לאחר טיפול רגשי מעמיק שמצייד את האדם בכלים להתמודדות בריאה עם כאבים מכל הסוגים, עדיין ייתכנו רגעי משבר. בהתאם נדרשת תמיכה – של המשפחה, הסביבה הקרובה ו/או גורמי מקצוע – גם בהמשך הדרך.

אל תתמודדו עם תופעות גמילה מאוקסיקונטין לבד

גמילה מאוקסיקונטין בעזרת עמותת מעל הסם, שמפעילה את מרכז הגמילה המוערך רנסנס ויקטוריה, כוללת את כל השלבים הנחוצים. תוכנית הגמילה נבנית בהתאמה אישית לאדם, ומיושמת תחת פיקוח הדוק של פסיכיאטר, נרקולוגית, עובדת סוציאלית ונשות ואנשי מקצוע נוספים – כך שכל הסיכונים בגמילה עצמה מנוטרלים ובמקביל התהליך מתנהל ביעילות המרבית.

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך