גמילה מלוריוון

שינה תקינה היא אחד המרכיבים החשובים בחיים עם איכות אמיתית. כשאנחנו ישנים הגוף יכול לטפל בעצמו ולשקם פגיעות שונות, הנפש זוכה למרגוע חיוני ובנוסף ישנה השפעה חיובית גם על מערכות שונות בגוף כגון מערכת החיסון. נדודי שינה וקושי להירדם עלולים לייצר מתח רב ולהרחיק עוד יותר את ההירדמות, וכך לגזול שעות שינה יקרות. במצבים כאלה אנשים רבים נוהגים להיעזר בכדורים מתאימים ובפרט לוריוון (Lorivan). זוהי תרופה שמכילה חומר פעיל ממשפחת הבנזודיאזפינים בשם לוראזפאם – חומר שמסייע להירדם וגם מרגיע מתחים וחרדות. החיסרון הבולט של הלוראזפאם והלוריוון הוא הירידה בהשפעה שלהם כבר לאחר שבועיים עד חודש. מי שימשיך ליטול את התרופה עלול לפתח בה תלות ולגרום לעצמו נזקים. במצב כזה נדרשת גמילה מלוריוון, במקום מקצועי כמו מרכז הגמילה מהתמכרויות ויקטוריה רנסנס שאותו מנהל סרגיי יורצ'נקו, אחד המומחים המובילים בארץ בתחום.

אילו תסמינים עלולים להופיע במהלך גמילה מלוריוון?

  • מתח ובלבול – לוריוון כאמור מרגיעה חרדות ולחצים, ולכן הפסקת השימוש בתרופה עלולה להעלות את מפלס המתח והבלבול.
  • כאבי שרירים – השפעה נוספת של לוראזפאם היא הרפיית שרירים, ולכן במהלך הגמילה עלולים להופיע כאבים בשרירים שונים בגוף וכן עוויתות והתכווצויות.
  • בעיות עיכול – כאבי בטן, בחילות, הקאות ועוד.
  • נדודי שינה – כתוצאה מהעובדה שהאדם התרגל להירדם רק עם הכדור.

התמודדות עם תסמיני גמילה מלוריוון במכון מוביל

ככל שמשך השימוש בתרופה היה ארוך יותר, כך גמילה מלוריוון עלולה להיות קשה יותר – הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי. במרבית המקרים בימים הראשונים תשומת הלב מתמקדת באספקטים הגופניים, וזאת על-מנת למנוע נזקים קשים ולאפשר לגוף להתנקות. כמו כן ייתכן שהצוות המטפל ימליץ על הדרגתיות כך שהסימפטומים יהיו מועטים ככל האפשר ופחות עוצמתיים. הצוות המיומן מאוד של מרכז רנסנס ויקטוריה כולל נרקולוגית עם ותק של עשרות שנים בתחום, פסיכיאטרים מנוסים, נוירולוג בכיר וכן עובדים סוציאליים ומדריכות שמלווים כל אדם שמבקש להיגמל מכדורי שינה ובפרט לוריוון. התהליך כולל התייחסות מעמיקה גם להיבטים הרגשיים, שבמקרים רבים הם אלה שמובילים לנדודי השינה, לצורך בתרופות ולהתמכרות. כשהאדם יוצא מהמרכז לא "רק" נקי פיזית אלא גם מצויד בכלים יעילים להפגת חרדות ומתחים, איכות החיים תהיה גבוהה והסיכון להתמכרות מחודשת מזערי ובעצם לא קיים.

 

המלצות מטופלים

מתלבטים? זה מובן, אנחנו כאן לעזור לכם
קדימה, מלאו את הפרטים אנחנו כבר נדאג לכם להכל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך