רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

גמילה ממריחואנה

מריחואנה הינה סם אשר מיוצר מצמח הקנביס, זהו הסם נפוץ מאוד בשנים האחרונות. אופן הצריכה שלו הוא לרוב בדרכי עישון ובשילובו עם מוצרי מזון שונים. אמנם המריחואנה נחשבת לסם קל, אך היא נכנסת במהירות רבה לגוף ובעלת השפעה מהירה וחזקה, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. שימוש באופן קבוע של סם זה, גורם להתמכרות נפשית למריחואנה. תהליכי גמילה ממריחואנה כוללים שלבים אשר ניתן לבצע במרכזי גמילה. המרכז רפואי, רנסאנס – ויקטוריה מעניקה טיפולים על מנת להגיע להצלחת גמילה מסמים קלים כמו מריחואנה או מסמים קשים ואלכוהול.

אילו שיטות גמילה ממריחואנה קיימות?

מרכזי גמילה מעניקים טיפולים עבור אנשים אשר התמכרו בצורה קשה או קלה לסמים, אלכוהול והתמכרויות אחרות. שימוש במריחואנה עשוי להוביל להתמכרות נפשית ורגשית קשה, ולהביא לחוסר רצון להתמודד עם המציאות כפי שהיא. מסיבה זו יש לטפל בתופעה זו על ידי צוות מקצועית ומומחית בתחום זה. על מנת להבין את נושא זה, ניתן לברר מהן השיטות גמילה מקנאביס (מריחואנה:

  • ראשית, מרכז גמילה מרחיק את המריחואנה מהמטופל והוא אינו יכול להשתמש בחומר זה כלל. שלב זה מאפשר למטופל להיגמל מהרצון והדחף למצוא חומר זה על מנת ולהשתמש בו. בנוסף לכך, שיטה זו מאפשרת למטופל לשנות את אורח חייו ולהתחיל חיים בריאים וטובים יותר.
  • שנית, המטופל מקבל שירותים של צוות פסיכולוגי על מנת להחזיר לעצמו את הביטחון העצמי. הנגמל צריך למצוא מטרות בחיים ולומד להתמודד עם קשיים של החיים בלי מריחואנה. בנוסף, שלב זה מאפשר לקבל תמיכה מהמשפחה, חברים וכך להמשיך בדרך נקייה מסם.
  • לבסוף, הנגמל צריך להמשיך את עבודתו באמצעות קבוצות תמיכה, על מנת להישאר נקי לאורך השנים.

בחירת מרכז גמילה

בחירת מרכז גמילה הינה החלטה חשובה מכוון שחלק גדול מהצלחת תהליך הגמילה תלוי במקצועיות המכון. על מנת לבחור נכון, יש לבחור מרכז רפואי לגמילה המתמחה בסמים קלים וקשים וקיבל המלצות על עבודתו. זכרו לוודא כי המקום מעסיק צוות מקצועי ומנוסה אשר כולל פסיכולוגיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ורופאים כללים.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

מאמרים נוספים

מידע נוסף בנושא

גמילה ממריחואנה – כיצד משפיע הסם על הגוף?

גמילה ממריחואנה היא גמילה לכל דבר. למרות העובדה שהשימוש בסם, הנחשב קל, רווח ונמצא בעלייה, זהו חומר ממכר המשנה את ההתנהגות והתודעה. מריחואנה, הידועה גם כגראס, מופקת מצמח הקנאביס. בעבר הוא נועד לצרכים רפואיים וטקסים דתיים, ובהמשך החל השימוש בו במפגשים חברתיים. השימוש בו נעשה בעיקר באמצעות עישון בסיגריה או בבקבוק (באנג) או בתוך מאכלים כמו עוגות (חשיש), והוא נחשב לסם הנפוץ בעולם. צעירים רבים אחרי צבא שנוסעים לטיול הגדול במזרח או בדרום אמריקה משתמשים בסוגים שונים של סמים כחלק מהתנסויות ורצון "להשתחרר". הבעיה מתחילה כשהשימוש הופך לצורך יום-יומי במטרה לערפל את ההתמודדות עם המציאות, ולא מצליחים לנהל שגרת חיים שלא כוללת את הסם. לשם קבלת ייעוץ וטיפול בהתמכרות, צרו קשר עם מרכז רנסאנס-ויקטוריה.

 

  • המריחואנה נכנסת לגוף וחודרת במהירות למוח. זהו חומר פסיכו-אקטיבי הנקשר לקולטנים האחראים על ויסות כאב, חרדות, שינוי במצב הרוח, זיכרון לטווח קצר, קואורדינציה, תיאבון ועוד וגורם לתחושת אופוריה.
  • תחושת האופוריה שמספקים הקניבינואידים המצויים בסם, גורמת למוח להפסיק בהדרגה לייצר קניבידנואידים באופן טבעי, דבר הגורם לקושי בהפסקת השימוש. האדם חש ריקנות, חרדה, קושי בריכוז והחזרה לשימוש בחומר גדולה.
  • לשימוש בקנאביס יש תופעה של סבילות, כלומר שעם הזמן נדרש יותר ויותר חומר כדי שהאדם יגיע לאותן השפעות גופניות ונפשיות.
  • הפסקת השימוש במריחואנה יכולה להיות מלווה בתופעות גמילה של חרדות, חוסר תיאבון, עצבנות, חוסר שינה, כאבי ראש ועוד. הצורך הנפשי בהקלה זמנית עלול להביא את המשתמש שוב לעישון החומר, וחוזר חלילה.

 

ליווי בדרך להצלחה בגמילה ממריחואנה

אנשים לפעמים מקלים ראש כשמדובר בסמים המוגדרים "קלים". זה מתחיל בבילוי חברתי, שימוש מדי פעם, אבל עלול במקרים מסוימים להוביל מכורים לקנאביס להשקיע את זמנם, מרצם וכספם בעישון החומר. העיסוק סביב העישון עלול לבוא על חשבון חיי חברה, עבודה, מפגשים משפחתיים ולימודים. כדי להצליח להיגמל יש לשלב את הפסקת השימוש עם טיפול נפשי שיסייע לאדם להתמודד ולהתנהל בחיי היום-יום ללא תלות בקנאביס ולחזור לשגרה נורמטיבית. אם אתם מעוניינים להיגמל ולצאת לדרך חדשה, אנחנו במרכז רנסאנס-ויקטוריה מומחים בטיפולי גמילה ממריחואנה. בואו לפגישת ייעוץ.

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים