רנסנס ויקטוריה – מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול

אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו

גמילה מסמים

גמילה מסמים הוא תהליך ארוך ומורכב, זאת בשל השפעתם ההרסנית של הסמים על גופו ונפשו של המטופל. שורשי התמכרות נעוצים במצוקה אצל המכור, בכאב פסיכולוגי ובהיעדר התמודדות עם המציאות הסובבת. כתוצאה מכך, המטופל לעתיד נזקק לחומרים שמשנים את תפיסת המציאות, ולוּ לכמה רגעים של אושר חולף. לאט לאט הסמים פוגעים בקשרים חברתיים, יוצרים התרחקות מהסביבה המוכרת, פוגעים בתפקוד פיזיולוגי, מעוותים את תהליך החשיבה, יוצרים אובססיות ומסתירים את המכור מאחורי מסך הכחשה עצמית. לכן לגמילה מסמים יש מספר “מטרות לתקיפה” במגוון המישורים הקיימים.

גמילה מסמים קשים וקלים

על אף שנהוג לחלק את הסמים לקלים ולקשים, גמילה מסמים נמשכת לאורך זמן ודורשת משאבים לא מבוטלים מצדם של אנשי מקצוע והנגמל גם יחד. קנאביס שעם תוצריו נמנים חשיש ומריחואנה, הוא אבי אבות הסמים ה”קלים”. אל ההרגשה הנעימה שאופפת את המשתמש בקנאביס מתחילים להתלוות תסמינים לא נעימים של דיכאון ואפתיה. בנוסף, בעקבות השימוש נפגעות מערכות גוף שונות ומתפתחות מחלות לב וריאות. כתוצאה מכך, תהליך גמילה מסמים קלים כגון חשיש ומריחואנה פירושה טיפול במכלול של בעיות בריאות.

כאשר אל מרכז הגמילה מגיע מטופל שהתוודע לסמים קשים כגון הרואין, קוקאין ומתאמפטמינים, עליו לקחת בחשבון כי גמילה מסמים אלה עשויה שלא להסתפק במפגשים שבועיים, אלא תיערך בתנאי אשפוז. רופא מומחה יבחן את המטופל, יעמוד על מצבו הנפשי והגופני ויבנה תכנית מפורטת לגמילה מסמים, אשר תכלול סיוע פסיכולוגי/פסיכיאטרי וטיפול תרופתי שמטרתם לא רק לנתק את המכור מהתמכרותו רבת השנים, אלא לאפשר לו להישאר נקי בגמר הטיפול. דגש מיוחד יושם על תכשירים מתקדמים שיעזרו להפחית את העצמה של תסמונת הגמילה ויתנו מענה לתופעות כגון עייפות, תחושת רעב, מצבי חרדה וחוסר ריכוז.

תהליך גמילה מסמים

גמילה מקוקאין, הירואין ודומיהם דורשת שינוי הרגלים, תוך כדי גמילה מסמים המטופל יצליח לדכא הרגלים ישנים ומזיקים וירכוש דפוסי התנהגות בריאים שיעזרו לו לפתח מודעות עצמית גבוהה, לפתוח דף חדש וליצור סביבה תומכת. במרכז הגמילה מועסקים נוירולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע אחרים שמשגיחים על המטופל ועוקבים אחרי כל שלב בתהליך הגמילה מסמים. כל מי שמגיע אל שעריו של מרכז הגמילה, זוכה לליווי צמוד מסביב לשעון ולמעקב רפואי רציף.

גמילה מסמים בעמותת מעל הסם

על מנת למנוע מהנגמל למעוד ולחזור אל חייו הקודמים, גמילה מסמים מתרחשת במישור הפסיכולוגי והקוגניטיבי. קבוצות תמיכה הן חלק אינטגרלי מתכנית הטיפול, ובזכותן גמילה מסמים מקבלת ממד חברתי, כאשר המשתתפים מעודדים זה את זה, נותנים עצות ומדווחים על הצלחות יומיומיות. עובדים סוציאליים שתורמים מזמנם ומניסיונם לגמילה מסמים, מקיימים מפגשים אישיים ופרטניים עם כל מטופל, מגדירים בפניו מטרות ומטלות לטווח קצר וארוך. מרכז הגמילה שלנו עובד לא רק עם המטופלים עצמם, אלא גם עם בני הזוג והקרובים שלהם. זאת על מנת לימור מעטפת חברתית ותעסוקתית חמה שתגן על הנגמל בעתיד ותהווה ערובה להצלחת הגמילה מסמים. יצוין שלגמילה מסמים אין תאריך סיום מוגדר. גם כאשר המטופל עוזב את מרכז הגמילה ונפרד מהצוות המקצועי, אנחנו שומרים על קשר איתו ועם בני משפחתו. עובדי המרכז מתעדכנים בשינויים שעובר הנגמל, מסייעים בידיו למצוא פתרונות תעסוקה, עוזרים לשקם חיי משפחה ומגלים אוזן קשבת לכל שאלה וסוגיה הדורשת פתרון נקודתי או מקיף.

מחפשים את הפתרון להתמכרות?

תנו לנו לעזור לכם| מלאו את הפרטים כדי להתחיל מחדש

כמה סיבות לבחור דווקא במרכז שלנו

מרכז גמילה מסמים ושיקום נרקומנים ואלכוהוליסטים רנסנס פועל 24 שעות ביממה. במרכז הגמילה, עובד צוות מקצועי בעל ניסיון של שנים רבות שעבר הכשרה מיוחדת לעבודה עם מכורים בתנאי אשפוז. אנו, במרכז גמילה מקפידים על תנאי מחיה טובים ותנאים שיכבדו את המטופלים, חדרים ממוזגים, חדר אוכל מרווח וממוזג, מועדון, מתקני כושר, מקלחות ושירותים ברמת מחייה טובה, אגב במקום, אנו מקפידים לשמור על אווירה של בית, על מנת לתת הרגשה נינוחה למטופלים.

1

צוות רפואי

צוות מקצועי ויחודי עם ניסיון רב שנים וברמה מקצועית גבוה ביותר. בין אנשי צוות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים מדריכים ומנחי קבוצות מוסמכים.
2

אחים ואחיות 24 שעות

הצוות המקצועי שלנו עומד לשירותכם 24 שעות ביממה!
3

רישיון מיוחד לסמים ואלכוהול

רנסנס – ויקטוריה הינה הקליניקה היחידה עם האישור לגמילה גם מאלכוהול גם מסמים.
4

אנחנו מדברים בכל השפות

אנחנו מדברים בכל השפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וכו'.

שירותים נוספים

מידע נוסף בנושא

גמילה מסמים – הצורך בשינוי הרגלים

גמילה מסמים אינה תהליך פשוט, והיא כוללת מענה לצרכים שונים בכל תחומי החיים. התמכרות לסמים היא הרסנית וגוררת, מלבד נזקים גופניים ונפשיים לאדם המכור עצמו, גם השפעה ונזק למשפחתו ולסביבתו. התמכרות היא תלות גופנית ונפשית היוצרת מעגל קסמים המקשה על האדם להיחלץ ממנו, ונדרש שינוי קיצוני על מנת לפרוץ אותו ולצאת לדרך חדשה. תהליך הגמילה צריך לספק לאדם שינוי בדפוסי ההתנהגות הקבועים, ולכך יש לשנות בראש ובראשונה את הסביבה שבה מתנהל האדם. המרכז הרפואי הוותיק רנסאנס-ויקטוריה לגמילה מסמים ומאלכוהול מאפשר לאדם המכור לצאת משגרת הסביבה הבעייתית ולעבור טיפול גמילה בעזרת הצוות המקצועי והמיומן.

 

המסגרת הטיפולית המאפשרת גמילה הכוללת מענה לתחומי החיים בראייה רחבה, ובראש ובראשונה הוצאתו של המכור מסביבתו ומהרגליו הגוררים אותו שוב ושוב לשימוש בסם ולהקלה זמנית. וזאת, עד שההשפעה חולפת ומתעורר הצורך בשימוש נוסף. מרכזי גמילה הם דרך יעילה להוצאתו של האדם מסביבתו ולשינוי הרגלים. יצר ההרס העצמי מקשה על האדם להיחלץ בכוחות עצמו ממעגל הקסמים והוא נזקק לסיוע חיצוני:

 • סביבה חברתית חדשה וסדר יום שונה יוצרים שינוי בחשיבה והתנתקות מלאה.
 • אמון בצוות המטפל יוצר אצל המטופל תחושת רגיעה ויציאה מלחצי הסביבה המוכרת.
 • טיפול המתמקד במיומנויות אישיות, החזרת האמון של האדם בעצמו ושליטה בדחפיו כשהוא בסביבה שונה ומוגנת.

 

גמילה מסמים – לפרוץ את המעגל

מעגל הקסמים בנושא ההתמכרויות מתאפיין בניסיונות להקל על בעיות רגשיות, טרדות וכאב נפשי באמצעות סמים המביאים לרגיעה זמנית – אך להרס עצמי ולחוסר היכולת לצאת מהמערבולת. על מנת להפסיק את התלות בסם, נדרש טיפול כוללני המתמקד באדם ובסביבתו ופיתוח מיומנויות שיעזרו לו לנצח את המעגל. רנסאנס-ויקטוריה הוא מרכז ותיק המטפל בהתמכרויות שונות כבר עשרים שנה בהצלחה. הצוות המקצועי במרכז הרפואי רנסאנס-ויקטוריה כולל אנשי מקצוע בכל תחומי הטיפול בהתמכרויות, בהם רופאים, פסיכיאטרים, אחיות, עובדים סוציאליים ומדריכים. הטיפול מאפשר גמילה ושיקום מלא של מכורים מעל גיל 18 המופנים אלינו, ומספק תמיכה וליווי גם בתום התהליך הטיפולי תוך שמירה על דיסקרטיות.

מכון גמילה מסמים

מכון גמילה מסמים רנסאנס-ויקטוריה מספק למטופלים כלים שיסייעו להם להתאקלם במקום ולעבור תהליך גמילה. וזאת, על מנת שיוכלו לחזור לתפקד בחברה באופן מיטבי. התמכרות לסמים מצריכה טיפול הוליסטי באדם, בנפשו, בהרגליו ואף לעיתים באנשים הקרובים אליו על מנת שייצור תנאים שונים להתמודדות עם אתגרי החיים בלי לפנות לסם להקלה. חשוב שתהליך הגמילה יתבצע במקום המאפשר מרחב להתמודדות עם הרגשות והקשיים שילוו את הגמילה, בנוסף לצוות מקצועי ומנוסה שיודע כיצד להקל על תסמיני התהליך. ברנסאנס-ויקטוריה קיים צוות מטפלים, מדריכים, רופאים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים הנותנים מענה לכל הצרכים של המטופלים במהלך הטיפול ובהענקת כלים להתמודדות אחרי סיום התהליך.

 

היתרונות של מכון גמילה מסמים

ההכרה כי פתחתם תלות בסמים, בין אם בסמים קלים או קשים, הינה הצעד הראשון לעבר החלמה. כעת, כדי למנף את תחילתו של השינוי החיובי, יש לפנות אל מכון גמילה מסמים ולשהות בו. וזאת, כדי לקבל את הטיפול הרפואי והרגשי הדרוש.

אין ספק, היתרונות בשהייה במקום זה מחזיקה ביתרונות רבים. ראשית, צוות המטפלים של מכון הגמילה מעניקים טיפול הוליסטי בכלל מאפייני ההתמכרות; טיפול הוליסטי המקדם את תהליך הגמילה – בסופו יחזור המטופל לקהילה.

במקביל, נדגיש כי השהות בתוך מכון הגמילה מחזיק ביתרון נוסף וחשוב ביותר: השהות בתוך מקום זה, לצד אנשים אחרים החווים קשיים דומים לאלו שאתה חווה, מסייעת בהתמודדות עם תהליך ההחלמה. במקביל לכך, סיועם של אנשי המקצוע הוותיקים והמנוסים הופך את תהליך הגמילה וההחלמה לנעים, מכיל ותומך לאורך כל הדרך. וזאת, למרות האתגרים והקשיים השונים.

כעת, בסיום השהות במכון הגמילה, המטופל חוזר לקהילה שלו; הסביבה שהביאה אותו לכדי שימוש בסמים. בשלב זה, עומדת בפניו מציאות מורכבת למדי. עם זאת, ולאור הכלים אותם רכש, המטופל יכול לשוב להיות אזרח. וזאת, מבלי להזדקק שוב לגורמים חיצוניים וחמורים.

 

התאמת תוכנית טיפול אישית

אנו במכון רנסאנס-ויקטוריה מאמינים שכל אדם הוא שונה ולכל אחד נדרשת התייחסות ייחודית לקשיים ולסיבות שהביאו אותו להתמכרות לסמים. לצורך כך אנו מעניקים טיפול משולב אשר שם את המטופל במרכז – תוך התייחסות אישית וצמודה להתאקלמות במקום. מכון גמילה מסמים מאפשר לצוות המקצועי לסייע למטופל בהתמודדות עם הרגשות השונים שמלווים את תהליך הגמילה, להעצמת האחריות האישית של האדם על חייו, לשיקום האמון בעצמו וביכולותיו ולחזרה לתפקוד מלא בקהילה. התהליך שעובר המטופל ברנסאנס-ויקטוריה הוא דיסקרטי ומבטיח טיפול מותאם לכל מטופל על פי צרכיו. הצוות המקצועי נמצא במקום עבור המטופלים ויסייע להם לעבור את התהליך.

מרכז גמילה מסמים פרטי

גמילה מסמים ידועה כאחת הפעולות הקשות להתמודדות, ולשם הצלחתה נדרש מקום ייחודי כמו מרכז גמילה מסמים פרטי, בו ניתן לקבל את הסיוע המתאים. מרכז דיסקרטי, ברמה גבוהה, המטפל בכל סוגי ההתמכרויות ומציע טיפול אינטנסיבי ואישי שמותאם במיוחד לצורכי המטופל. ידוע שתהליך גמילה מלווה ברוב המקרים בתופעות גופניות ונפשיות קשות, שנובעות מהצורך של הגוף לקבל את החומר שמרגיע את הכאב, אחרי שהתרגל לסם. תהליך הגמילה קשה כשלעצמו, והיכולת לצלוח אותו קשורה לטיפול, למקום הטיפול ולסביבה בה נמצא המטופל. מרכז רנסאנס-ויקטוריה מציע בדיוק את מה שהמטופל זקוק לו על מנת לצאת ממנו לדרך חדשה.

 

מרכז גמילה מסמים פרטי – המקום שמביא להצלחה טיפולית

 • מרכז גמילה מסמים מאפשר למטופל שקט נפשי מעצם ניתוקו מהסביבה שהביאה אותו למצבו ולהרגליו.
 • מקום טיפולי שכזה מעניק מעטפת כוללת להעצמת האמונה העצמית ולקבלת אחריות אישית של המטופל על חייו על מנת שישוב לתפקוד תקין בחברה.
 • טיפול קבוצתי עם אנשים שנמצאים במצב דומה וזקוקים לאותו סיוע, מאפשר למטופל להרגיש שייך, להיפתח, לשתף בקשיים – וזהו חלק מתהליך השיקום.
 • במרכז גמילה ניתן טיפול הכולל לא רק את הפן הגופני, אלא טיפול הנוגע בגורמים שהביאו את המטופל להזדקק לסמים כדי להתמודד עם חייו ועם קשייו. היכולת לצאת לדרך חדשה חייבת לגעת בשורשי הקושי וללמוד להתמודד עימו בדרך אחרת.
 • הניתוק מהסביבה הרגילה ומהמשפחה מאפשרים למטופל להביט על חייו ועל ההשלכות של התמכרותו על חיי האנשים החשובים לו. הזמן הזה נותן למשפחתו יכולת להבין את הקשיים של המטופל במסגרת המפגשים עם הצוות המטפל.

 

להחליף הרגלים ישנים בחדשים עם מרכז גמילה מסמים פרטי

לאור הקושי הגדול להיגמל מסמים, מרכז גמילה מסמים פרטי הוא המקום הנוח ביותר, שבו ניתן ליווי צמוד ואישי. מרכז גמילה רנסאנס-ויקטוריה מעמיד את המטופל במרכז ונותן את כל המעטפת על ידי אנשי מקצוע מנוסים בכל שלבי התהליך, הכוללים רופאים מומחים, פסיכולוגים, אחיות, עובדים סוציאליים ומדריכים. כדי לצאת ממעגל הקסמים המוביל לשימוש בסמים, יש לצאת מהסביבה הקודמת ולהתנתק משגרת החיים הקודמת. אצלנו ברנסאנס-ויקטוריה השקט הנפשי וסדר היום החדש, ביחד עם הטיפול ההוליסטי, יביאו אתכם להצלחה בטיפול.

מרכז גמילה מסמים פרטי: מהם השירותים המוצעים?

בין אם אתה משתמש בסמים באופן קבוע והרסני, ובין אם אתה מכיר כאלו – אין ספק שכואב להביט בהם הורסים את חייהם. מרכז גמילה מסמים פרטי משמש כפתרון המומלץ במצבים של רצון לשבור את דפוסי ההתמכרות. כדי להתגבר על דפוסים אלו, מרכזי גמילה מציעים שירותים הכוללים ליווי והדרכה מלאים וצמודים. מכירים מכורים או אתם בעצמכם מחפשים מסגרת טיפולית? אנא פנו במהרה למרכז גמילה.

 

הגעתם לשלב הקריטי בתהליך ההחלמה: בחירה במרכז גמילה. אין ספק שמדובר בשלב מורכב ומלחיץ, המלווה בחששות רבים. כדי להקל על התהליך, נסביר מעט על חלק מההיבטים של האשפוז במרכז הגמילה, הטיפולים והצוות המקצועי העובד בו:

 • לקראת שלב האשפוז וההחלמה בפועל, על הצוות המקצועי של מכון הגמילה לבצע ראיון קבלה, כמו גם לאבחן את הבריאות הפיזית של המשתקם: על סמך המסמכים הרפואיים שהוא מציג, יידע הצוות הרפואי של מכון הגמילה לאבחן את המצב הבריאותי שלו. במקביל לכך, המשתקם יעבור אבחון נפשי על ידי צוות מקצועי של פסיכיאטרים ופסיכולוגים, אשר, בהתאם, ידעו להתאים עבורו תהליך שיקומי.
 • אופי הטיפול ותכניו משפיעים רבות על הצלחת תהליך הגמילה: בין אם מדובר בכמות השעות המוענקות במסגרת הטיפול הפרטני או הקבוצתי, או הטכניקות שבשימוש במהלך סוגי טיפולים אלו – מומלץ להתעניין ולברר זאת מבעוד מועד לכניסה. לעיתים, מראה עיניים משמש מצג שווא לטיפולים מקצועיים. כלומר, לא כל מכון גמילה שמתחזק גינה או חוות סוסים אכן בונה, במקביל לכך, תכנית טיפולית מתאימה.
 • בבואכם להתאשפז במכון גמילה, או ללוות את יקירכם לאשפוז, חשוב שתשאלו את השאלות הבאות: האם אנשי הצוות המטפל מחזיקים ברישיון ובניסיון הרלוונטי? והאם הם מקפידים על דיסקרטיות? משום ששלל אנשי מקצוע נחשפים למידע רב לאורך תהליך האבחון וההחלמה של האדם המשתקם, על מכון הגמילה לשמור על דיסקרטיות מוחלטת על מהות האבחון של המטופל ועל העבר שלו. על מנת שלא יגרם כאב נוסף למטופל, חשוב לוודא את הפרטים הללו בשלב מוקדם.

ההצלחה בתהליך הגמילה – עם צוות תומך במרכז גמילה מסמים פרטי

אף אחד לא צריך להתמודד עם הקשיים הפיזיים והנפשיים של התמכרות לבד. הצוות המקצועי והאווירה המכילה של עמותת מעל הסם יתרמו רבות להצלחה של שבירת דפוסי ההתמכרות.

סוגי תלות בסמים – וגמילה מהם בעזרת מכון גמילה מסמים

מרבית האנשים המתחילים להשתמש בסמים, עושים זאת מתוך מחשבה שהם בשליטה על הסם – ולא להיפך. מכון גמילה מסמים הוא השלב המסמל, יותר מכל, את אובדן השליטה על השימוש בסמים ועל פיתוח התלות בהם. מעגל קסמים זה, בו הגוף מפתח דפוסי התמכרות פיזיולוגיים לסם – בין אם הוא קל או קשה – מביא להשלכות הרסניות על המכור עצמו, כמו גם על הסביבה שלו. כאשר הסמים מקבלים נוכחות מרכזית בחייו של המכור – על חשבון כל השאר, יש לפנות למכון גמילה שיסייע להחזיר לתלם את מסלול החיים שיצא משליטה.

 

אחד הדברים שחשוב לדעת על התמכרות לסמים הוא שמדובר בתלות פיזית. במילים אחרות, כאשר המכור משתמש באופן קבוע בסמים, הגוף יוצר מולם סבילות ולמעשה מסתגל אליהם. בהתאם, כדי שהמשתמש יוכל להשיב לעצמו את אותה תחושת ריחוף והנאה אליה היה רגיל בעבר, הוא יגביר את כמות השימוש בסם – עובדה המביאה להגברת התלות בסם. כאשר המשתמש מפסיק באופן פתאומי את השימוש בסם, יכולה להופיע תסמונת גמילה, הבאה לידי ביטוי כתופעות לווי פיזיות וגופניות.

היבט נוסף בתלות שהשימוש בסם יוצר, היא התלות הנפשית, והיא באה לידי ביטוי, למשל, בשימוש כפייתי של הסם כדי להגביר את עוצמת החוויה שהסם מעניק ולטשטש את החרדות עמן הנפש נאבקת. ככל שהעוצמה של החרדה מתעצמת, כך המשתמש ימהר לחזור לשימוש בסם – ובכמות גבוהה.

בהתאם לכל זאת, חשוב להדגיש למשפחה הקרובה ולחברים כי אין זו אשמתם בשימוש ההולך וחוזר של יקיריהם בסמים. אין ספק שכוונתם היא טובה, וכי הם מנסים להגיע לליבו של המשתמש – בין אם בדרכים רכות או קשות – אך אין הם אנשי מקצוע, ואין הם יודעים כיצד להתנהל במצב זה באופן מקצועי. לכן, חשוב לבצע את תהליך הגמילה באופן מבוקר והדרגתי – במסגרת אשפוזית מקצועית. בין אם מדובר ביחידות המטפלות בנפגעי סמים מבוגרים, יחידות נוער המטפלות במכורים לסמים, ועוד מרכזים רבים וחשובים – פנו בהקדם לשם קבלת עזרה.

עמותת אל הסם – לא לעבור את הגמילה לבד

בין אם מדובר במשתמש עצמו או במשפחה שלו – אינכם צריכים לעבור את החוויה הקשה הזו לבד. צרו קשר בהקדם עם עמותת מעל הסם לליווי מלא ומיומן בתהליך גמילה – לשלל האוכלוסיות בחברה.

חברה לקידום אתרים חברה לקידום אתרים