גמילה מסמים

טיפול גמילה מסמים אצל צוות מקצועי להפליא, מחויבות מלאה לכל מטופל ומטופלת

גמילה מסמים היא כאמור תהליך מורכב שנשען על בקיאות מקצועית רחבה מצד אחד, ועל מקסימום מחויבות לתהליך הן מצד המטופלים והן מצד הצוות המטפל. במרכז הרפואי רנסנס ויקטוריה תמצאו נרקולוגית בכירה, פסיכיאטר עם ניסיון של יותר מ-30 שנה, נוירולוג שזכה לפרסים רבים על עבודתו, ועוד צוות של אחים ואחיות , רופאים ורופאות, עובדים סוציאליים ועובדות סוציאליות – שכולם נבחרו הן על סמך מקצועיות והן על סמך מסירות למטופלים שלנו. שילוב שתי איכויות אלה מבטיח תהליכים אפקטיביים, וכמובן גמילה מסמים אשר מובילה לחיים טובים הרבה יותר לכל המטופלים במרכז שלנו.

גמילה מקריסטל

גמילה מסמים ללא תשלום

שימוש בסמים גורם לנזקים חמורים, לגוף ולנפש וגם לחשבון הבנק. במצב שכזה אין פלא שבמקרים רבים מכורים להרואין, קוקאין, אקסטזי, נייס גאי וכו' מחפשים אחרי

קרא עוד »

תוכנית גמילה מסמים

הגעתם לשלב הקריטי בתהליך ההחלמה: בחירה במרכז גמילה. אין ספק שמדובר בשלב מורכב ומלחיץ, המלווה בחששות רבים. כדי להקל על התהליך, נסביר מעט על חלק מההיבטים של האשפוז במרכז הגמילה, הטיפולים והצוות המקצועי העובד בו:

  • לקראת שלב האשפוז וההחלמה בפועל, על הצוות המקצועי של מכון הגמילה לבצע ראיון קבלה, כמו גם לאבחן את הבריאות הפיזית של המשתקם: על סמך המסמכים הרפואיים שהוא מציג, יידע הצוות הרפואי של מכון הגמילה לאבחן את המצב הבריאותי שלו. במקביל לכך, המשתקם יעבור אבחון נפשי על ידי צוות מקצועי של פסיכיאטרים ופסיכולוגים, אשר, בהתאם, ידעו להתאים עבורו תהליך שיקומי.
  • אופי הטיפול ותכניו משפיעים רבות על הצלחת תהליך הגמילה: בין אם מדובר בכמות השעות המוענקות במסגרת הטיפול הפרטני או הקבוצתי, או הטכניקות שבשימוש במהלך סוגי טיפולים אלו – מומלץ להתעניין ולברר זאת מבעוד מועד לכניסה. לעיתים, מראה עיניים משמש מצג שווא לטיפולים מקצועיים. כלומר, לא כל מכון גמילה שמתחזק גינה או חוות סוסים אכן בונה, במקביל לכך, תכנית טיפולית מתאימה.
  • בבואכם להתאשפז במכון גמילה, או ללוות את יקירכם לאשפוז, חשוב שתשאלו את השאלות הבאות: האם אנשי הצוות המטפל מחזיקים ברישיון ובניסיון הרלוונטי? והאם הם מקפידים על דיסקרטיות? משום ששלל אנשי מקצוע נחשפים למידע רב לאורך תהליך האבחון וההחלמה של האדם המשתקם, על מכון הגמילה לשמור על דיסקרטיות מוחלטת על מהות האבחון של המטופל ועל העבר שלו. על מנת שלא יגרם כאב נוסף למטופל, חשוב לוודא את הפרטים הללו בשלב מוקדם.

גמילה מסמים – חשוב לדעת

אחד הדברים שחשוב לדעת על התמכרות לסמים הוא שמדובר בתלות פיזית. במילים אחרות, כאשר המכור משתמש באופן קבוע בסמים, הגוף יוצר מולם סבילות ולמעשה מסתגל אליהם. בהתאם, כדי שהמשתמש יוכל להשיב לעצמו את אותה תחושת ריחוף והנאה אליה היה רגיל בעבר, הוא יגביר את כמות השימוש בסם – עובדה המביאה להגברת התלות בסם. כאשר המשתמש מפסיק באופן פתאומי את השימוש בסם, יכולה להופיע תסמונת גמילה, הבאה לידי ביטוי כתופעות לווי פיזיות וגופניות.

היבט נוסף בתלות שהשימוש בסם יוצר, היא התלות הנפשית, והיא באה לידי ביטוי, למשל, בשימוש כפייתי של הסם כדי להגביר את עוצמת החוויה שהסם מעניק ולטשטש את החרדות עמן הנפש נאבקת. ככל שהעוצמה של החרדה מתעצמת, כך המשתמש ימהר לחזור לשימוש בסם – ובכמות גבוהה.

בהתאם לכל זאת, חשוב להדגיש למשפחה הקרובה ולחברים כי אין זו אשמתם בשימוש ההולך וחוזר של יקיריהם בסמים. אין ספק שכוונתם היא טובה, וכי הם מנסים להגיע לליבו של המשתמש – בין אם בדרכים רכות או קשות – אך אין הם אנשי מקצוע, ואין הם יודעים כיצד להתנהל במצב זה באופן מקצועי. לכן, חשוב לבצע את תהליך הגמילה באופן מבוקר והדרגתי – במסגרת אשפוזית מקצועית. בין אם מדובר ביחידות המטפלות בנפגעי סמים מבוגרים, יחידות נוער המטפלות במכורים לסמים, ועוד מרכזים רבים וחשובים – פנו בהקדם לשם קבלת עזרה.

המסגרת הטיפולית המאפשרת גמילה הכוללת מענה לתחומי החיים בראייה רחבה, ובראש ובראשונה הוצאתו של המכור מסביבתו ומהרגליו הגוררים אותו שוב ושוב לשימוש בסם ולהקלה זמנית. וזאת, עד שההשפעה חולפת ומתעורר הצורך בשימוש נוסף. מרכזי גמילה הם דרך יעילה להוצאתו של האדם מסביבתו ולשינוי הרגלים. יצר ההרס העצמי מקשה על האדם להיחלץ בכוחות עצמו ממעגל הקסמים והוא נזקק לסיוע חיצוני:

  • סביבה חברתית חדשה וסדר יום שונה יוצרים שינוי בחשיבה והתנתקות מלאה.
  • אמון בצוות המטפל יוצר אצל המטופל תחושת רגיעה ויציאה מלחצי הסביבה המוכרת.
  • טיפול המתמקד במיומנויות אישיות, החזרת האמון של האדם בעצמו ושליטה בדחפיו כשהוא בסביבה שונה ומוגנת.גמילה מסמים

טיפול גמילה מסמים

מרבית האנשים המתחילים להשתמש בסמים, עושים זאת מתוך מחשבה שהם בשליטה על הסם – ולא להיפך. מכון גמילה מסמים הוא השלב המסמל, יותר מכל, את אובדן השליטה על השימוש בסמים ועל פיתוח התלות בהם. מעגל קסמים זה, בו הגוף מפתח דפוסי התמכרות פיזיולוגיים לסם – בין אם הוא קל או קשה – מביא להשלכות הרסניות על המכור עצמו, כמו גם על הסביבה שלו. כאשר הסמים מקבלים נוכחות מרכזית בחייו של המכור – על חשבון כל השאר, יש לפנות למכון גמילה שיסייע להחזיר לתלם את מסלול החיים שיצא משליטה.

גמילה מסמים אינה תהליך פשוט, והיא כוללת מענה לצרכים שונים בכל תחומי החיים. התמכרות לסמים היא הרסנית וגוררת, מלבד נזקים גופניים ונפשיים לאדם המכור עצמו, גם השפעה ונזק למשפחתו ולסביבתו. התמכרות היא תלות גופנית ונפשית היוצרת מעגל קסמים המקשה על האדם להיחלץ ממנו, ונדרש שינוי קיצוני על מנת לפרוץ אותו ולצאת לדרך חדשה. תהליך הגמילה צריך לספק לאדם שינוי בדפוסי ההתנהגות הקבועים, ולכך יש לשנות בראש ובראשונה את הסביבה שבה מתנהל האדם. המרכז הרפואי הוותיק רנסאנס-ויקטוריה לגמילה מסמים ומאלכוהול מאפשר לאדם המכור לצאת משגרת הסביבה הבעייתית ולעבור טיפול גמילה בעזרת הצוות המקצועי והמיומן.

עמותת אל הסם – לא לעבור את הגמילה לבד

בין אם מדובר במשתמש עצמו או במשפחה שלו – אינכם צריכים לעבור את החוויה הקשה הזו לבד. צרו קשר בהקדם עם עמותת מעל הסם לליווי מלא ומיומן בתהליך גמילה – לשלל האוכלוסיות בחברה.

גמילה מסמים ואלכוהול

בין אם אתה משתמש בסמים באופן קבוע והרסני, ובין אם אתה מכיר כאלו – אין ספק שכואב להביט בהם הורסים את חייהם. מרכז גמילה מסמים פרטי משמש כפתרון המומלץ במצבים של רצון לשבור את דפוסי ההתמכרות. כדי להתגבר על דפוסים אלו, מרכזי גמילה מציעים שירותים הכוללים ליווי והדרכה מלאים וצמודים. מכירים מכורים או אתם בעצמכם מחפשים מסגרת טיפולית? אנא פנו במהרה למרכז גמילה.

ההצלחה בתהליך הגמילה – עם צוות תומך במרכז גמילה מסמים פרטי

אף אחד לא צריך להתמודד עם הקשיים הפיזיים והנפשיים של התמכרות לבד. הצוות המקצועי והאווירה המכילה של עמותת מעל הסם יתרמו רבות להצלחה של שבירת דפוסי ההתמכרות.

גמילה מסמים במרכז

על מנת למנוע מהנגמל למעוד ולחזור אל חייו הקודמים, גמילה מסמים מתרחשת במישור הפסיכולוגי והקוגניטיבי. קבוצות תמיכה הן חלק אינטגרלי מתכנית הטיפול, ובזכותן גמילה מסמים מקבלת ממד חברתי, כאשר המשתתפים מעודדים זה את זה, נותנים עצות ומדווחים על הצלחות יומיומיות. עובדים סוציאליים שתורמים מזמנם ומניסיונם לגמילה מסמים, מקיימים מפגשים אישיים ופרטניים עם כל מטופל, מגדירים בפניו מטרות ומטלות לטווח קצר וארוך. מרכז הגמילה שלנו עובד לא רק עם המטופלים עצמם, אלא גם עם בני הזוג והקרובים שלהם. זאת על מנת לימור מעטפת חברתית ותעסוקתית חמה שתגן על הנגמל בעתיד ותהווה ערובה להצלחת הגמילה מסמים. יצוין שלגמילה מסמים אין תאריך סיום מוגדר. גם כאשר המטופל עוזב את מרכז הגמילה ונפרד מהצוות המקצועי, אנחנו שומרים על קשר איתו ועם בני משפחתו. עובדי המרכז מתעדכנים בשינויים שעובר הנגמל, מסייעים בידיו למצוא פתרונות תעסוקה, עוזרים לשקם חיי משפחה ומגלים אוזן קשבת לכל שאלה וסוגיה הדורשת פתרון נקודתי או מקיף.

מרכזי גמילה מסמים חינם

מעגל הקסמים בנושא ההתמכרויות מתאפיין בניסיונות להקל על בעיות רגשיות, טרדות וכאב נפשי באמצעות סמים המביאים לרגיעה זמנית – אך להרס עצמי ולחוסר היכולת לצאת מהמערבולת. על מנת להפסיק את התלות בסם, נדרש טיפול כוללני המתמקד באדם ובסביבתו ופיתוח מיומנויות שיעזרו לו לנצח את המעגל. רנסאנס-ויקטוריה הוא מרכז ותיק המטפל בהתמכרויות שונות כבר עשרים שנה בהצלחה. הצוות המקצועי במרכז הרפואי רנסאנס-ויקטוריה כולל אנשי מקצוע בכל תחומי הטיפול בהתמכרויות, בהם רופאים, פסיכיאטרים, אחיות, עובדים סוציאליים ומדריכים. הטיפול מאפשר גמילה ושיקום מלא של מכורים מעל גיל 18 המופנים אלינו, ומספק תמיכה וליווי גם בתום התהליך הטיפולי תוך שמירה על דיסקרטיות.

גמילה מסמים קשים וקלים

על אף שנהוג לחלק את הסמים לקלים ולקשים, גמילה מסמים נמשכת לאורך זמן ודורשת משאבים לא מבוטלים מצדם של אנשי מקצוע והנגמל גם יחד. קנאביס שעם תוצריו נמנים חשיש ומריחואנה, הוא אבי אבות הסמים ה”קלים”. אל ההרגשה הנעימה שאופפת את המשתמש בקנאביס מתחילים להתלוות תסמינים לא נעימים של דיכאון ואפתיה. בנוסף, בעקבות השימוש נפגעות מערכות גוף שונות ומתפתחות מחלות לב וריאות. כתוצאה מכך, תהליך גמילה מסמים קלים כגון חשיש ומריחואנה פירושה טיפול במכלול של בעיות בריאות.

כאשר אל מרכז הגמילה מגיע מטופל שהתוודע לסמים קשים כגון הרואין, קוקאין ומתאמפטמינים, עליו לקחת בחשבון כי גמילה מסמים אלה עשויה שלא להסתפק במפגשים שבועיים, אלא תיערך בתנאי אשפוז. רופא מומחה יבחן את המטופל, יעמוד על מצבו הנפשי והגופני ויבנה תכנית מפורטת לגמילה מסמים, אשר תכלול סיוע פסיכולוגי/פסיכיאטרי וטיפול תרופתי שמטרתם לא רק לנתק את המכור מהתמכרותו רבת השנים, אלא לאפשר לו להישאר נקי בגמר הטיפול. דגש מיוחד יושם על תכשירים מתקדמים שיעזרו להפחית את העצמה של תסמונת הגמילה ויתנו מענה לתופעות כגון עייפות, תחושת רעב, מצבי חרדה וחוסר ריכוז.

שיטות גמילה מסמים

גם במקרה של גמילה מסמים בחינם וגם כשהתהליך כרוך בתשלום כספי, הדגש העיקרי הוא הניסיון של הצוות המטפל. מרכז רנסאנס ויקטוריה הוקם כבר ב-1998, ע"י מומחים בתחום הגמילה שמאז הפכו לשמות מוכרים ביותר בקרב קהילת המכורים לשעבר שהצליחו לשקם את חייהם בזכות התהליך המקצועי והמחויב במרכז. תהליך הגמילה מהסם מתבצע במידת הצורך תחת אשפוז מלא ובתנאים שמבטיחים אפקטיביות גבוהה, וכולל התייחסות מקיפה ומעמיקה גם לפן הנפשי, למערכות יחסים מהותיות למטופל, לפן התעסוקתי בחייו ועוד. הליווי הצמוד נמשך גם לאחר שהגוף כבר נקי מסמים, ובכל סיטואציה רגישה שמחייבת עזרה על-מנת שרווחי הגמילה יישמרו לטווח ארוך.

תהליך גמילה מסמים

גמילה מקוקאין, הירואין ודומיהם דורשת שינוי הרגלים, תוך כדי גמילה מסמים המטופל יצליח לדכא הרגלים ישנים ומזיקים וירכוש דפוסי התנהגות בריאים שיעזרו לו לפתח מודעות עצמית גבוהה, לפתוח דף חדש וליצור סביבה תומכת. במרכז הגמילה מועסקים נוירולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע אחרים שמשגיחים על המטופל ועוקבים אחרי כל שלב בתהליך הגמילה מסמים. כל מי שמגיע אל שעריו של מרכז הגמילה, זוכה לליווי צמוד מסביב לשעון ולמעקב רפואי רציף.

גמילה מסמים לנוער

גמילה מסמים הוא תהליך ארוך ומורכב, זאת בשל השפעתם ההרסנית של הסמים על גופו ונפשו של המטופל. שורשי התמכרות נעוצים במצוקה אצל המכור, בכאב פסיכולוגי ובהיעדר התמודדות עם המציאות הסובבת. כתוצאה מכך, המטופל לעתיד נזקק לחומרים שמשנים את תפיסת המציאות, ולוּ לכמה רגעים של אושר חולף. לאט לאט הסמים פוגעים בקשרים חברתיים, יוצרים התרחקות מהסביבה המוכרת, פוגעים בתפקוד פיזיולוגי, מעוותים את תהליך החשיבה, יוצרים אובססיות ומסתירים את המכור מאחורי מסך הכחשה עצמית. לכן לגמילה מסמים יש מספר “מטרות לתקיפה” במגוון המישורים הקיימים.

המרכיבים החשובים של גמילה מסמים

  • ניקוי הגוף – השלב הראשון, והרגיש מכולם, הוא ניקוי הגוף מהחומר שאליו התמכר האדם. התלות המשמעותית שפיתח הגוף עלולה לגרום לשורה ארוכה של תופעות לוואי, כולל כאלה חמורות במיוחד, כשהוא לא מקבל את אותו חומר ועד שמתנתקת אותה תלות הרסנית. בהתאם חשוב מאוד הליווי הצמוד, 24/7, בשלב זה של הגמילה.
  • מתן כלים להתמודדות נכונה עם המציאות – ניקוי הגוף והמענה הרפואי לתסמיני הגמילה הם הבסיס להצלחה, אבל על-מנת לצמצם את הסיכון לחזרה לשימוש בסם, חשוב מאוד להתייחס גם לגורמים שיצרו את ההתמכרות. בפרט חשוב חיזוק הדימוי העצמי והעצמת היכולת להתגבר על כל מכשול בהמשך החיים.
  • יצירת מעטפת תומכת ומגוננת – לסביבה הקרובה של המטופלים יש כאמור השפעה עצומה על עתידם. חלק מתהליך הגמילה הוא מתן כלים גם לבני/בנות זוג ואנשים אחרים עם קרבה משמעותית לנגמלים, כדי שיוכלו לתמוך בהם. עוד מרכיב חיוני הוא סיוע במציאת תעסוקה הולמת, שמפחיתה גם היא את הסיכוי לחזור להשתמש בסם.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
אתם לא לבד, השאירו פרטים או התקשרו 1800205077
נשמח למילוי פרטים שיסייעו לנו טרם החזרה :)
תודה שפנית לרנסאנס-ויקטוריה, אנחנו כאן עבורך